Przemysłowy pięcioportowy switch o niskim zużyciu energii

©

Udostępnij:

Elmark w swojej ofercie ma switch Advantech przeznaczony do pracy w szerokim zakresie temperatur od -10 do 60°C. Jego duża zaletą jest solidna obudowa zgodna z IP40 oraz niskie zużycie energii. Obecnie switch jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie.

EKI-3525 to nowy switch firmy Advantech dedykowany do rozwiązań o niskim zużyciu energii. Switch wyposażono w 5 portów Fast Ethernet, z których jeden przeznaczony został do transmisji danych o wysokim priorytecie zgodnie z technologią VIP. Jest to szczególnie użyteczne w przypadku zastosowań wymagających wysokiej przepustowości, takich jak strumień wideo, gdzie nawet niewielkie opóźnienia mogą powodować awarie systemów.Dzięki funkcji automatycznego wyłączania nieużywanych portów oraz dostosowywania mocy sygnału do długości kabla, EKI-3525 można zaliczyć do urządzeń klasy Green Ethernet o maksymalnym poborze mocy 2.4W. W przypadku wykorzystania tylko jednego portu zużycie energii spada w nim aż o 60%. Gdy wykorzystywane są 4 porty jednocześnie zużycie energii spada o 36%. Takie rozwiązanie nie tylko chroni środowisko ale zapewnia dłuższą pracę przy zasilaniu ze źródeł akumulatorowych. Ponadto, funkcja Loop Detection wyłącza odpowiedni port Ethernet w sytuacji, gdy dojdzie do zapętlenia danych w sieci. Dzięki temu sieć jest zabezpieczona przed pakietami typu broadcast, które bardzo szybko mogą doprowadzić do zapchania łączy i w ten sposób do zerwania transmisji.

Switch ma solidną, plastikowo-metalową obudowę zgodną z IP40, pozwalającą na pracę w środowisku o dużym zapyleniu. Redundantne zasilanie, z zakresu 12-48VDC, w przypadku awarii umożliwia automatyczne przełączenie do równorzędnego źródła napięcia. Dodatkowo, na pokładzie umieszczono alarmowe wyjście przekaźnikowe oraz diody LED. Switch przystosowano do pracy w temperaturze od -10 do 60°C. Wszystkie te cechy sprawiają, że EKI-3525 to idealne rozwiązanie do zastosowań w trudnych warunkach przemysłowych. Wysoki współczynnik MTBF określa bezawaryjną pracę urządzenia przez 1 567 102 godzin.

Przemysłowy switch o niskim zużyciu energii - 5 portów Fast Ethernet 10/100Mb/s

 • 5 portów Fast Ethernet 10/100Mbps,
 • Praca w zakresie temperatury od -10 do 60°C,
 • Wysoki priorytet transmisji na porcie nr 1 zgodnie z QoS IEEE 802.1p,
 • Detekcja zapętlenia portów - Loop Detection,
 • Plastikowo-metalowa obudowa zgodna z IP40,
 • Montaż naścienny lub na standardowej szynie DIN,
 • Wyjście przekaźnikowe informujące o awarii zasilania,
 • Redundantne źródło zasilania z zakresu 12 ÷ 48 VDC (8.4 ÷ 52.4 VDC),
 • Green Energy zgodnie z IEEE 802.3az,
  - niskie zużycie energii max. 2.4 W,
  - automatycznie wyłączane nieużywane porty,
  - zużycie energii automatycznie dopasowywane w zależności od długości kabli,
 • EKI-3528 w cenie katalogowej 270 zł netto - 8 portów Fast Ethernet 10/100Mbps.


Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również