Przenośny oscyloskop Fluke ScopeMeter 190-504

Preview
Reklama
Reklama

Fluke rozszerza linię przenośnych oscyloskopów z serii Fluke 190 II o nowy produkt – Fluke 190-504. Ten czterokanałowy oscyloskop o paśmie przenoszenia 500MHz umożliwia badanie stanu urządzeń telekomunikacyjnych oraz systemów pracujących z wysoką częstotliwością.

Przenośne oscyloskopy Fluke ScopeMeter serii 190 II łączą w sobie sprawność i dokładność urządzeń stacjonarnych z wysoką wytrzymałością i mobilnością. Odporność na warunki środowiskowe (IP51) oraz klasa bezpieczeństwa CAT III 1000V/ CAT IV 600 V umożliwiają dokonywanie pomiarów w miejscach, gdzie do tej pory było to bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Cztery kanały pozwalają na diagnostykę problemów z przesunięciem czasowym kilku sygnałów, kontrolę wzajemnie zależnych sygnałów w czasie rzeczywistym, badanie zestawów sygnałów wejściowych i wyjściowych oraz działanie blokad bezpieczeństwa i pętli sprzężenia zwrotnego.

Najważniejsze właściwości:
· cztery niezależne, izolowane wejścia,
· pasmo przenoszenia 500MHz,
· częstotliwość próbkowania 5 GS/s,
· pamięć: 10 000 punktów na przebieg kanału,
· czas narastania 0,7 ns,
· wyzwalanie pojedyncze, impulsowe lub w trybie wideo,
· wbudowany dedykowany multimetr.

Dodatkowe funkcje:
· funkcja Connect-and-View umożliwiająca inteligentne, automatyczne wyzwalanie, reaguje na szybkie, wolne, a nawet bardziej złożone sygnały,
· analiza widma częstotliwości przy pomocy szybkiej transformaty Fouriera (FFT),
· automatyczne rejestrowanie i powtarzanie ostatnich 100 ekranów,
· tryb ScopeRecord z pamięcią 30 000 lub więcej punktów na kanał wejściowy, wykorzystywanych do analizy sygnału o niskiej częstotliwości,
· tryb rejestrowania elektronicznego TrendPlot z pamięcią głęboką do długookresowych pomiarów automatycznych.

Prowadzenie dokumentacji, archiwizację i analizę wyników umożliwia oprogramowanie FlukeView ScopeMeter dla systemu Windows. Pozwala ono na kopiowanie przebiegów, zrzutów ekranu i danych na komputer, dodawanie tekstu do ustawień urządzenia (np. jako wskazówki dla operatorów), tworzenie bibliotek przebiegów jako łatwo dostępnego punktu odniesienia dla prowadzonych testów czy analizowanie widma.

Przenośny oscyloskop Fluke ScopeMeter 190-504 przeznaczony jest dla inżynierów utrzymania ruchu i techników przemysłowych.

Więcej informacji i pełne dane techniczne na www.fluke.pl

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama