Przenośny wciągnik elektryczny w wersji mini

Tractel
Reklama
Reklama

 

Minifor jest profesjonalnym wciągnikiem zaprojektowanym i wyprodukowanym przez francuskiego producenta, firmę Tractel. Jest to kompaktowe, przenośne urządzenie, które działa na zasadzie przeciągania liny.

Stalowa 6,5-milimetrowa lina poruszana jest przez napędowy dysk cierny wyposażony w szczelinę prowadzącą. Lina nośna dociskana jest do rowka przez rolki umieszczone na dźwigni. Wraz ze wzrostem obciążenia liny zwiększa się jej docisk i tarcie. Taka konstrukcja ma wiele zalet w porównaniu z klasycznym wciągiem bębnowym. Brak nawoju wpływa na to, że urządzenie jest kompaktowe i lekkie (obudowa z aluminium).

Reklama

Masa bez liny wynosi zaledwie 21-32 kg. Dzięki specjalnej rączce transportowej wciągarkę bez problemu może przenieść jedna osoba w dowolne, nawet trudno dostępne miejsce. Nie ma ograniczenia konkretną długością liny i można ją dopasować pod kątem danej aplikacji. W katalogu producent proponuje standardowe długości od 10 do 100 metrów. Dzięki technologii ciernej bez względu na długość liny uzyskujemy stałą siłę uciągu oraz prędkość podnoszenia w pełnym zakresie działania. Dodatkowo ze względu na brak bębna lina jest prowadzona idealnie w pionie, co ułatwia pracę w wąskich szybach lub wszędzie tam, gdzie ładunek wymaga precyzyjnego prowadzenia.

Minifor wyposażony jest standardowo w hak do podwieszenia i nie wymaga specjalnej konstrukcji nośnej. Wystarczy zwykłe zawiesie tekstylne bądź stalowe aby rozpocząć pracę. Ze względu na specjalną konstrukcję przekładni, wciąg można używać w każdej pozycji bez wpływu na jego skuteczność działania. Istniej możliwość pracy w klasycznym podwieszeniu, na leżąco, pod kątem czy opcja montażu do podłoża.

Reklama

Minifor występuje w dwóch wielkościach obudowy (TR10/30 i TR30S/50) a jego zakres nośności maksymalnej to 100-500 kg. Po zastosowaniu dedykowanego haka ze zbloczem uciąg można zwiększyć dwukrotnie

www.tractel.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama