Przepływomierz elektromagnetyczny Promag W od Endress+Hauser

Promag W © Endress+Hauser

Udostępnij:

Gospodarka wodno-ściekowa wyróżnia się wysoką dokładnością pomiaru, która jest niezbędna do kontroli i optymalizacji procesu. Duża ilość czynników, takich jak gęsta sieć lub występujące w rurociągu przeszkody, może powodować zaburzenia przepływu, co przekłada się na pogorszenie dokładności. Promag W od Endress+Hauser posiada konstrukcję „0 x DN o pełnym przekroju”, która jest niewrażliwa na takie ograniczenia. 

Przepływomierze Promag W 300/400/500 z opcją „0 x DN o pełnym przekroju” i wysoką dokładnością (±0,5%) sprawdzą się przede wszystkim w ciasnych przestrzeniach, np. na skidach pomiarowych, gdyż nie wymagają one odcinków prostych. Taka konstrukcja jest niewrażliwa na zaburzenia przepływu występujące za przeszkodami, kolanami, osadami na ścianach rur, uskokami lub redukcją średnicy. Brak przewężenia pozwala uniknąć spadku ciśnienia.Innowacyjna analiza sygnału

Unikatowa koncepcja pomiaru zastosowana w Promag W (0 x DN) wykorzystuje wiele elektrod wykrywających przepływ. Generuje to znacznie większą ilość danych niż w przypadku standardowych wykonań. Uzyskiwane w ten sposób wartości mierzone są stabilne również w przypadku zawirowań przepływu.


TOP w kategorii
Łatwy montaż bez strat ciśnienia

Dotychczas w przypadku zaburzeń przepływu, aby go ustabilizować, użytkownicy musieli stosować się do zalecanych przez producenta odcinków prostych lub wykorzystywać czujniki z przewężeniem. Jednak to nie zawsze jest możliwe z uwagi na ograniczone miejsce, a czujniki z przewężeniem powodują dodatkowy spadek ciśnienia oraz wyższe zużycie energii i koszty eksploatacji pompy. Dzięki Promag W 300/400/500 z opcją „0 x DN o pełnym przekroju” łatwa instalacja, stabilne wartości mierzone oraz niskie koszty eksploatacji są nareszcie możliwe.

Bezproblemowa integracja z różnymi przetwornikami, aby sprostać wyzwaniom aplikacji

Promag W współpracuje z przetwornikami w wersji kompaktowej (Proline 300/400) oraz w wersji rozdzielnej (Proline 400/500) z aż 4 modułami we/wy. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej wydajności i elastyczności. Cyfrowe przetwarzanie sygnału rozpoczyna się w inteligentnym czujniku i jest podstawą niezawodnego oraz dokładnego pomiaru. Pełny dostęp do wszystkich danych pomiarowych, w tym danych diagnostycznych Heartbeat Technology, jest natomiast możliwy za pośrednictwem komunikacji bezprzewodowej lub protokołów cyfrowych.

Źródło: Endress+Hauser

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również