Przesuwnica kolejowa w akcji

Preview
Przedsiębiorstwo HAK
Reklama
Reklama

 

Przesuwnica wagonowa to wyspecjalizowane rozwiązanie techniczne stosowane często w tych zakładach przemysłowych, w których istnieje potrzeba przemieszczania pojazdów szynowych z jednego toru na inne do niego równoległe. Urządzenia tego typu spotyka się najczęściej w zakładach związanych z taborem kolejowym czy tramwajowym, jego eksploatacją i produkcją, a także tych, które używają wagonów do transportu surowca bądź produktów – np. huty i kopalnie.

Przy projektowaniu przesuwnic kolejowych brana jest pod uwagę przede wszystkim maksymalna optymalizacja pracy zakładu. W realizacjach z tego zakresu Przedsiębiorstwo HAK stosuje najnowsze rozwiązania techniczne we wszystkich aspektach urządzenia, począwszy od układów zasilania, sterowania i napędu, a skończywszy na elementach zapewniających bezpieczeństwo oraz dodatkowym wyposażeniu usprawniającym obsługę oraz pracę.

Reklama

Prezentowana przesuwnica wagonowa została zrealizowana na potrzeby zakładów wydobywczych. Zabudowana platforma ma długość 15 metrów, nośność 100 ton, z maksymalną prędkością przemieszczania wynoszącą 40 m/min. oraz jest sterowana radiowo. Urządzenie wyposażono w najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa – czujniki ultradźwiękowe, które wyłączają przesuwnicę w przypadku wykrycia przeszkody, wyłączniki krańcowe jazdy, jak również hamulec szynowy blokujący ładunek przewożony przesuwnicą, oparty na mechanizmie opracowanym przez specjalistów Przedsiębiorstwa HAK.

 

Powiązane firmy

Reklama

 

Tego typu urządzenia, podobnie jak inne rozwiązania transportu bliskiego, takie jak przesuwnice procesowe bądź różnego typu suwnice, mogą być również wyposażone w zaawansowane narzędzia pozwalające na ciągły monitoring ich pracy. Przedsiębiorstwo oferuje uwzględnienie w projektach aplikacji urządzeń zdalnego systemu na bieżąco monitorującego natężenie i tryb pracy maszyny. Pozwala to mieć pełny wgląd w realny poziom eksploatacji, rejestrować przeciążenia, a tym samym szybko reagować w przypadku awarii oraz im zapobiegać.

www.hak.com.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama