Przetargi branży drogowo – mostowej w 2014 roku

W Polsce w okresie całego 2014 roku dokonano łącznie 16 205 rozstrzygnięć przetargów z branży drogowo-mostowej. 706 z nich otrzymało dotację z Unii Europejskiej. 

Najwięcej przetargów wygrali przedsiębiorcy z województw: mazowieckiego (18 proc.), małopolskiego oraz wielkopolskiego (po 8 proc.). Firmy z województwa mazowieckiego odnotowały również najwyższą łączną kwotę za wygrane przetargi, tj. 10,6 mld zł. Kolejno za nimi uplasowały się firmy z województwa podkarpackiego (łącznie 4,8 mld zł), z zagranicy (2,8 mld zł) i z województwa małopolskiego (2 mld zł).  Łączna wartość wszystkich rozstrzygniętych przetargów opiewała na 28,8 mld zł.

W ubiegłym roku zostało upublicznionych ponad 1000 informacji o planowanych inwestycjach drogowo – mostowych. Najaktywniej o swoich planach inwestycyjnych powiadamiali inwestorzy z województwa łódzkiego, małopolskiego oraz mazowieckiego. W każdym  z tych regionów pojawiło się ponad 100 ogłoszeń o planowanych przedsięwzięciach drogowych.

W badanym okresie ukazało się również 706 informacji na temat przyznanych dotacji z UE na cele związane z sektorem drogowo – mostowym. Beneficjentami w głównej mierze, byli przedsiębiorcy z terenów województw śląskiego, małopolskiego oraz mazowieckiego.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.