Przewód Ethernet 3D do szybkiej komunikacji z robotem

igus, przewody, e-prowadniki, roboty © igus

Udostępnij:

Firma igus opracowała nowy, trwały przewód Ethernet, CFROBOT8.PLUS, który zapewnia bezproblemową komunikację między osiami, systemem sterowania i nadrzędnymi systemami, nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Nowa rodzina przewodów została przetestowana pod kątem skrętu przez kilka lat w wewnętrznym laboratorium i działa bezawaryjnie przez ponad 15 milionów cykli.

Liczba robotów wykorzystywanych w produkcji szybko rośnie. Według szacunków Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) na całym świecie do 2020 r. będzie działać ponad 3 miliony robotów przemysłowych, aby napędzać automatyzację produkcji. Jednocześnie rośnie również zapotrzebowanie na bezpieczną komunikację pomiędzy robotami, osiami, systemami sterowania i nadrzędnymi systemami.- Prawdopodobieństwo, że komunikacja przyszłości będzie zdominowana przez przemysłową sieć Ethernet, jest dość wysokie - wyjaśnia Rainer Rössel, kierownik działu przewodów chainflex w firmie igus. Z tego powodu specjalista od przewodów do ruchu od ponad pięciu lat opracowuje przewody Ethernet dla ekstremalnego obciążenia trójwymiarowego i bezpiecznej transmisji danych pomiędzy elementami robota. Na targach SPS IPC Drives w Norymberdze firma igus przedstawiła rodzinę przewodów CFROBOT8.PLUS specjalistycznej publiczności. - Dzięki naszemu nowemu przewodowi do robotyki staliśmy się jedynym producentem na świecie, który oferuje wytrzymały i przetestowany przewód skrętny z magazynu, z kątem skrętu do +/- 360 stopni, a tym samym wypełnia lukę na rynku - mówi Rössel.

Przewody skrętne, przetestowane i z gwarancją

Przewód CFROBOT8.PLUS został przetestowany pod kątem skrętu w wewnętrznym laboratorium badawczym firmy igus - w serii e-prowadników igus triflex do ruchów trójwymiarowych - przez ponad 15 milionów cykli. W rezultacie elektryczne cechy komunikacji Ethernet działają bezbłędnie. Seria testów wciąż trwa, aby określić oczekiwaną, maksymalną żywotność. Ostateczne wyniki oczekiwane są za kilka lat. Dzieje się tak, ponieważ firma igus opracowuje i testuje przewody od ponad 30 lat w największym laboratorium w branży, a przewody te są specjalnie zaprojektowane do stosowania w e-prowadnikach. Dzięki ponad 2 miliardom cykli testowych i ponad 1,4 miliona testów elektrycznych rocznie, igus jest uważany za numer 1 dla przewodów do ruchu w e-prowadnikach. Firma igus jest jedynym producentem na świecie, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na kompletny asortyment przewodów chainflex, w tym nowy CFROBOT8.PLUS.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również