Przy JSW można naładować samochód

JSW, ładowanie © JSW

Udostępnij:

Posiadacze samochodów elektrycznych mogą za darmo naładować swoje samochody przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przed siedzibą spółki zainstalowano stację do szybkiego ładowania. Z ładowarki skorzystały już pierwsze osoby. – To bardzo wygodne, podłączam samochód do stacji ładowania i idę na rozmowy biznesowe. Po powrocie odpinam wtyczkę i wracam samochodem do swojej firmy – mówi Jarosław Jarzyna, jeden ze śląskich biznesmenów, który przyjechał do Jastrzębskiej Spółki Węglowej w interesach.Do tej pory w aglomeracji śląskiej działało pięć stacji ładowania. Zlokalizowane są w Galerii Katowickiej, na stacji paliw Orlen 3 Stawy (ul. Murckowska) w Katowicach, na Lotnisku Pyrzowice, a także w Ikea Katowice, przy salonie Nissana w Sosnowcu. Teraz doszła kolejna stacja przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju przy al. Jana Pawła II 4. Wszystkie ładowarki są dostępne za darmo.

- Na całym świecie, również w Polsce, widać rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi. Nowa stacja ładowania zainstalowana przez JSW to kolejny krok w stronę popularyzacji pojazdów elektrycznych i zwrócenia uwagi na proekologiczny aspekt transportu – powiedział Daniel Ozon, p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Spółka w czerwcu kupiła dwa samochody elektryczne, którymi pracownicy przemieszczają się pomiędzy kopalniami a urzędami. Auta są tanie w utrzymaniu. Przejazd kosztuje kilka razy mniej niż tradycyjnym samochodem z silnikiem spalinowym – około 5 gr za kilometr, czyli 5 zł za 100 km. JSW jest pierwszą firmą górniczą, która zaangażowała się w propagowanie ekologicznego transportu.Źródło: JSW

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również