Przyszłość jest dziś!

targi Kompozyt-EXPO © Targi w Krakowie

Udostępnij:

Branża materiałów kompozytowych jest jedną z najszybciej rozwijających się. Zmiany zachodzące na tym rynku najlepiej oddaje z roku na rok coraz bogatsza oferta wystawców na Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO. Technologiczne i produktowe innowacje, ponad 200 wystawców z 21 krajów oraz praktyczna wiedza i doświadczenie branżowe płynące wprost od ekspertów – to wszystko i wiele więcej 16-17 października w Krakowie, na jedynym w Polsce wydarzeniu poruszającym tematykę kompozytów.Zakres tematyczny

Organizatorzy z każdą edycją uatrakcyjniają formułę wydarzenia. Monitorują trendy, szukają nisz, dostosowują imprezę do potrzeb klientów. W trakcie tegorocznej edycji, zwiedzający będą mogli poznać najnowsze włókna, żywice, żelkoty, kleje, wypełniacze, produkty kompozytowe, maszyny i narzędzia stosowane do produkcji i obróbki materiałów oraz szeroką gamę usług dedykowanych tej branży (obróbka CNC kompozytów, usługi recyklingowe, badania i rozwój, usługi doradcze i szkolenia). Nowością na targach KOMPOZYT-EXPO będzie specjalna Strefa LAB-CONTROL, w której firmy zaprezentują akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy. W nowej strefie zwiedzający będą mogli zapoznać się najnowszymi technologiami, a wystawcy je posiadający dotrzeć do nowych klientów. Strefę odwiedzą m.in. przedstawiciele laboratoriów przemysłowych i działów kontroli jakości z branży kompozytów, instytucji i placówek naukowo-badawczych, a także uczelni wyższych.Targowe nowości

Na zwiedzających czeka wiele branżowych nowości oraz ciekawostek. Firma Aurum Chemicals zaprezentuje SIDISHIELD C25, czyli specjalny dodatek umożliwiający zwiększenie procentowego udziału wypełniaczy w kompozycie, poprawiający lejność żywicy, odporność na ścieranie, pozostawiając gładką powierzchnię. Firma Norgpol Czerwiński na swoim stoisku pokaże nowoczesne piece przeznaczone do bardzo dokładnego wygrzewania elementów kompozytowych wytwarzanych z pre-pregów węglowych oraz przedstawi nowy wzór pre-pregów węglowych przeznaczonych do produkcji elementów kompozytowych metodą SMC. Z kolei firma NOVOL zaprezentuje trzy nowe produkty: Nautic VE60 – klej montażowy na bazie żywic winyloestrowych o wysokiej wytrzymałości, Creator PS – poliestrową pastę modelarską oraz Creator MRP - poliestrową szpachlówkę do naprawy głębokich ubytków w formie.

Program towarzyszący

Zainteresowanie kompozytami wciąż rośnie, a ich potencjał nie jest jeszcze w pełni wykorzystany. Spowodowane to jest trudną do opanowania technologią. Dlatego też prowadzi się intensywne badania naukowe nad wytwarzaniem i przetwórstwem kompozytów. Wyniki tych badań prezentowane będą właśnie na 9. Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO podczas eksperckich warsztatów. Pierwszego dnia specjaliści podzielą się wiedzą z zakresu surowców do produkcji materiałów kompozytowych oraz kompozytów w budownictwie i transporcie. Drugiego dnia natomiast, prelegenci opowiedzą o żywicach DCPD, rozwiązaniach zmniejszających palność oraz innowacjach w ceramicznych materiałach kompozytowych.

>>Szczegółowy harmonogram targów<<

Wartość dodana

Nie lada gratką dla zwiedzających będzie prezentacja najmniejszego na świecie kompozytowego jachtu żaglowego Mini 230, który wziął udział w wyjątkowym projekcie przepłynięcia Bałtyku na trasie Kołobrzeg–Bornholm–Kołobrzeg. Do budowy kadłuba użyto najwyższej jakości surowców kompozytowych. Będzie je można zobaczyć na stoisku firmy REWA.

Dwa lata temu pływający dron, w tym roku… kompozytowe BMW! Niewiarygodnie czułe przyspieszenie, imponująca obsługa i niezaprzeczalna wydajność. Te właściwości – zdaniem BMW, jednego z największych koncernów motoryzacyjnych w Europie – udało się uzyskać w modelach i3 oraz i8. To jeden z pierwszych producentów w Europie, który zdecydował się całą karoserię części pasażerskiej samochodów przeznaczonych dla zwykłego konsumenta wykonać z materiałów kompozytowych. Również te motoryzacyjno-kompozytowe perełki czekają na zwiedzających targi KOMPOZYT-EXPO.

Partnerzy i patroni wydarzenia

Patronaty nad wydarzeniem objęli: Główny Urząd Miar, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, Polska Akademia Nauk – Komitet Nauki o Materiałach, Polska Izba Motoryzacji, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei czy też Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji targów są Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Technische Universität Dresden Institut für Leichtbau und Kunststofftechnik.

Współpraca z partnerami i patronami gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny organizowanych warsztatów czy seminariów, podnosi też prestiż wystawy i w znaczący sposób przyczynia się do promocji wydarzenia.

Targi KOMPOZYT-EXPO zadebiutowały na rynku w 2010 r. Od tamtego momentu impreza zdobyła ogromną sympatię branży i stała się jednym z najważniejszych miejsc spotkań specjalistów branży kompozytowej. Są doskonałą okazją do zaprezentowania swojej oferty, nawiązania kontaktów, wymiany informacji oraz doświadczeń biznesowych.

Do 12 października można zarejestrować się na stronie www i odebrać bezpłatną wejściówkę. Zapraszamy!

9. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO 16-17 października 2018 r., EXPO Kraków
www.kompozyty.krakow.pl

Źródło: EXPO Kraków

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również