Rafako z Polimex Energetyka chcą wspólnie rozbudować Elektrownię Ostrołęka

podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Rafako a Polimex Energetyka © Rafako

Udostępnij:

W miniony czwartek (14 lipca) prezes zarządu Rafako S.A. Agnieszka Wasilewska - Semail i Mirosław Skowron, prezes zarządu Polimex Energetyka podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego przystąpienia do ewentualnego przetargu na rozbudowę mocy Elektrowni Ostrołęka.

Podpisana umowa pomiędzy raciborską spółką a Polimeksem Energetyka ma być pierwszym elementem szerokiej współpracy pomiędzy firmami.- Uważamy, że możemy stworzyć mariaż, który będzie główną siłą napędową wokół kolejnego projektu. Oczywiście, będziemy musieli zmierzyć się z konkurencją innych światowych koncernów, nie mniej jednak uważamy, że posiadamy niezbędne zasoby i kompetencje, aby z sukcesem realizować blok w Ostrołęce - podkreśla Agnieszka Wasilewska- Semail, prezes Zarządu Rafako.

Głównym założeniem podpisanego listu jest wspólne przystąpienie do ewentualnego postępowania przetargowego dotyczącego rozbudowy mocy energetycznych w Elektrowni Ostrołęka oraz wykonania prac w ramach umowy.

- W technologii, wiedzy i umiejętnościach siła! Wspólnie z Rafako to posiadamy, dlatego chcemy przygotować się do zadań, jakie jeszcze zostały do zrobienia w polskiej energetyce - mówi Mirosław Skowron, prezes Zarządu Polimex Energetyka. - Posiadamy sprawne siły wykonawcze. Raciborska spółka zaś doskonałe technologie. Jak dotąd nasza współpraca w Opolu oraz na budowie bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno układa się pomyślnie, dlatego chcemy ją kontynuować - dodał M. Skowron.Kiedy dojdzie do przetargu liderem konsorcjum ma zostać Polimex Energetyka, odpowiedzialny za prace montażowo-budowlane. Rafako zaś przystąpi do tej inwestycji jako współkonsorcjant.

Źródło: Informacja prasowa Rafako

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również