RAFAMET został właścicielem znaku „Poręba 1798”

Rafamet

Fabryka Obrabiarek RAFAMET jest już formalnie wyłącznym właścicielem dokumentacji obrabiarek Fabryki Urządzeń Mechanicznych „Poręba” i znaku towarowego „Poręba 1798”.

Zakup dokumentacji i znaku towarowego „Poręba 1798” ma pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie firmy z Kuźni Raciborskiej w branży. RAFAMET znany jest z produkcji obrabiarek, a za sprawą podpisanych umów, powinien zyskać większą rozpoznawalność na światowych rynkach sprzedaży obrabiarek.

Już w grudniu ubiegłego roku (gdy kuźniańska spółka wygrała przetarg na zakup dokumentacji i znaku towarowego), prezes zarządu Fabryki Obrabiarek RAFAMET podkreślał, że firma nie zmieni nazwy, ale marka „Poręba 1798” z pewnością zostanie przez niego wyodrębniona.

- To wydarzenie ma dla nas bardzo duże znaczenie, także w kontekście nowej strategii firmy, która zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku. Jeszcze zanim to nastąpi, poczynimy kroki zmierzające do uporządkowania sposobu korzystania z dokumentacji projektowej, której jesteśmy już formalnym właścicielem. Naszą intencją jest rozwijanie maki „Poręba 1798” i przywrócenie jej świetności. Jesteśmy zadowoleni z tej transakcji, ale prawdziwą satysfakcją będzie realizacja naszych zamierzeń względem tej historycznej marki - powiedział E. Longin Wons, prezes zarządu Fabryki Obrabiarek RAFAMET.

- W momencie przejęcia przeze mnie urzędu syndyka, Fabryka Urządzeń Mechanicznych „Poręba” już nie funkcjonowała, dlatego też nadrzędnym celem była ochrona zarówno jej długoletniej tradycji, jak i dorobku techniczno-intelektualnego. Fabryka Obrabiarek RAFAMET jest firmą o znaczącym potencjale produkcyjnym, konstrukcyjnym i technologicznym. Transakcja z producentem mającym tak silną pozycję na rynku obrabiarkowym pozwoli nie tylko zachować historię marki „Poręba 1798”, ale przede wszystkim kontynuować jej tradycje i ją rozwijać - komentuje Mieczysław Radecki, syndyk masy upadłościowej Fabryki Urządzeń Mechanicznych „Poręba”.

Jak dodaje syndyk, przeprowadzenie transakcji w tak krótkim terminie nie byłoby możliwe bez przychylności sędziego komisarza, który rozpatrywał wniosek syndyka w sprawie sprzedaży znaku firmowego i dokumentacji. Mieczysław Radecki przypomina także, że zawarte 21 stycznia br. umowy kupna-sprzedaży dokumentacji oraz znaku towarowego mają charakter pierwotnego nabycia - są wolne od ukrytych niebezpieczeństw i obciążeń.

Źródło: Rafamet

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę