Ręczne moduły wymiany narzędzi

moduł wymiany narzędzi © Cloos

Udostępnij:

Moduły wymiany narzędzi Destaco serii TC1 są ultralekkie, kompaktowe i idealnie nadają się do współpracy z cobotami oraz do aplikacji wymagających niestandardowych rozwiązań sprzęgających.

Moduły TC1 zaprojektowane zostały z myślą o bezpieczeństwie, łatwości użytkowania, trwałości, a przy tym oferuje doskonałą powtarzalność i charakteryzują się bardzo niskim profilem i doskonale łączą media pneumatyczne i elektryczne. Urządzenie do wymiany narzędzi posiada schemat montażu IS0 9409, a także wysoce adaptacyjną wersję, którą łatwo zmodyfikować przez konstruktorów maszyn pod kątem specyficznych potrzeb aplikacji.Ten innowacyjny zmieniacz narzędzi zawiera opcjonalne złącze elektryczne, które łączą się bezpośrednio z elektrycznym ramieniem cobota. Chwytaki Robohand montuje się bezpośrednio do płyty narzędziowej. Konfigurowalna duża otwarta przestrzeń środkowa sprawia, że można dostosować jako urządzenie sprzęgające do innych systemów narzędziowych.

Zmieniacz narzędzi TC1 jest przyjazny dla operatora dzięki pasywnemu blokowaniu, a zwolnienie przycisku wymaga bardzo małej siły. Obsługa jedną ręką sprawia, że ​​to urządzenie można zastosować w niemal dowolnym miejscu.

Źródło: Cloos

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również