Regał automatyczny Baumalog z 12 metrową półką

Baumalog regał automatyczny © Baumalog

Udostępnij:

Firma Baumalog zakończyła realizację regału automatycznego TwinTower z półką o długości ponad 12 metrów. Odbiorcą, regału jest firma Instal-Filter z Kościana, specjalizująca się w produkcji urządzeń ochrony powietrza przeznaczonych do odpylania i redukcji emisji szkodliwych związków do atmosfery, stosowanych we wszystkich branżach przemysłu.

Dostarczony przez Baumalog automatyczny regał magazynowy składa się z dwóch kolumn składowania przeznaczonych do odkładania półek oraz znajdującego się pomiędzy nimi szybu, w którym porusza się winda transportująca półki pomiędzy kolumnami a zewnętrzną stacją umożliwiającą załadunek i rozładunek materiałów.

Uruchomiony w Instal-Filter regał automatyczny TwinTower służy do składowania wiązek profili stalowych o długości do 12 metrów – taki rozmiar w przypadku Instal-Filter pozwala zoptymalizować proces produkcyjny i zredukować straty materiałowe, dodatkowo półki o dwóch różnych wysokościach użytkowych - 210 mm i 420 mm, umożliwiają przechowywać zróżnicowany asortyment. Rozwiązanie firmy Baumalog przy wysokości 9 m, pomieści łącznie 105 ton prętów na 35 ruchomych półkach, które są łatwo i szybko dostępne – operator w przeciągu 2 minut otrzyma potrzebny materiał i pobierze go za pomocą wózka widłowego bądź żurawia. W związku z rozbudową zakładu i zwiększeniem produkcji, Baumalog dostarczył również automatyczny regał magazynowy MonoTower, przeznaczony do składowania arkuszy blach o wymiarach 4 m x 2 m.

Automatyczny regał MonoTower zaprojektowany na potrzeby Instal-Filterprzy wysokości 9 m wyposażony został w 36 półek pozwalających magazynować arkusze blach o wymiarach 4 m x 2 m, a jego ładowność całkowita wynosi 108 ton. System MonoTower składa się z jednej kolumny składowania, gdzie zlokalizowane są półki z materiałem, oraz drugiej zawierającej windę transportującą arkusze blach pomiędzy kolumną składowania a miejscem załadunku i rozładunku przez operatora.

Automatyzacja procesów magazynowych i produkcyjnych pozwoli firmie Instal-Filter na znaczące usprawnienie produkcji (szybki i łatwy dostęp do każdego rodzaju składowanego materiału), oszczędność miejsca niezbędnego do zapewnienia wymaganego zapasu materiału, wzrost bezpieczeństwa pracy – wszystko razem przełoży się na szybszy rozwój i zwiększenie potencjału rynkowego.

Źródło: BaumalogUdostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również