Rekord EuroBLECH 2014 w liczbie wystawców

©

Udostępnij:

W dniach 21-25 październik 2014, międzynarodowa branża obróbki blach spotka się ponownie podczas przodujących targów przemysłowych EuroBLECH 2014 w niemieckim Hanowerze. Rekordowa liczba 1600 wystawców z 38 krajów wystawi swoje innowacyjne produkty oraz usługi w ośmiu halach wystawowych na łącznej powierzchni wystawowej 86 500 m2. Oznacza to 5-proc. wzrost liczby wystawców oraz 3-proc. wzrost powierzchni wystawowej w porównaniu z poprzednim pokazem.

– EuroBLECH jest największą wystawą branżową oraz wyznacznikiem trendów pod względem ekonomicznym i technologicznym w przemyśle obróbki blach. Jesteśmy przekonani, że w świetle tegorocznego pokazu oraz ogólnych pozytywnych prognoz gospodarczych dla danego sektora przemysłowego, EuroBLECH 2014 ponownie stanie się kluczowym rynkiem udanego biznesu oraz ogólnoświatowych kontaktów a zarówno wystawcy jak i odwiedzający doświadczą korzyści z wystawy – mówi Nicola Hamann, dyrektor zarządzający Mack Brooks Exhibitions, organizatora targów.Dużo odwiedzających z zagranicy

Liczba międzynarodowych wystawców EuroBLECH jest ponownie duża, stanowią oni 47% wystawców. Na tegorocznej wystawie do głównych krajów wystawiających, oprócz Niemiec, należą Włochy, Chiny, Turcja, Holandia, Szwajcaria, Hiszpania, Austria, Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania.

– Duży odsetek uczestnictwa międzynarodowego wskazuje na to, że przemysł obróbki blach nadal koncentruje się na ogólnoświatowych kontaktach biznesowych. W przypadku firm z branży przemysłowej oczywiste jest, że muszą one działać w skali międzynarodowej. Nie dotyczy to tylko firm wystawiających, które wykorzystują wydarzenie w celu dalszego zwiększenia sprzedaży międzynarodowej, ale również firm, które odwiedzają wystawę. Firmy stoją przed wyzwaniem konkurowania o produkt na rynku globalnym i w związku z tym muszą one zbudować sieć ogólnoświatowych kontaktów biznesowych – mówi Nicola Hamann.Procesy produkcyjne uległy znacznemu zaawansowaniu

EuroBLECH oferuje swoim uczestnikom wszechstronny przegląd aktualnych trendów w obróbce blach. Firmy poszukujące stosownych maszyn i przemyślanych rozwiązań we współczesnej produkcji mogą znaleźć szeroki zakres produktów, od systemów konwencjonalnych do zaawansowanych procesów wysokiej technologii.

– Przez ostatnie dwa lata, procesy produkcyjne branży obróbki blach ponownie uległy znacznemu zaawansowaniu. Do najważniejszych tematów firm produkcyjnych należą rozwiązania oferujące więcej elastyczności, większą precyzję oraz doskonałą jakość. Nadal ma miejsce rozwój wykorzystania automatyki oraz robotyki w obróbce blach; natomiast lekka konstrukcja i obróbka laserowa ciągle przyczyniają się do innowacji w zakresie obróbki blach. Odwiedzający będą mogli zobaczyć wiele przypadków zademonstrowania działania wszelkich nowych technologii na stoiskach wystawców – wyjaśnia Nicola Hamann.

Profil wystawy 23. Międzynarodowych Targów Technologii Obróbki Blach reprezentuje cały łańcuch technologiczny obróbki blach: blachy, półprodukty i produkty końcowe, technologia transportu bliskiego, demontaż, formowanie, gięcie blach, technologia łączenia i mocowania, przetwarzanie tub / sekcji, technologia obróbki powierzchniowej blach, przetwarzanie stuktur hybrydowych, narzędzia, kontrola jakości, systemy CAD/CAM oraz prace badawczo-rozwojowe.

www.euroblech.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również