Rekordowe półrocze branży leasingowej

W minionym półroczu firmy leasingowe sfinansowały aktywa o wartości 24 mld zł, podał Związek Polskiego Leasingu. To rekordowy, najlepszy wynik w całej historii jego istnienia. O tym, co oznacza to dla branży i całej polskiej gospodarki w komentarzu video opowiada główny ekonomista EFL, Marcin Nieplowicz.

Doskonały wynik za I półrocze pozwala mieć nadzieję, że cały rok będzie korzystny dla branży leasingowej. Leasingodawcy w Polsce spodziewają się, że w tym roku sfinansują aktywa za 50 mld zł.

Wzrost na rynku leasingu w II półroczu będzie w miarę zrównoważony powiedział w komentarzu Marcin Nieplowicz, główny ekonomista EFL. Przede wszystkim będą rosły maszyny, co wynika z wysokiego wykorzystania zdolności produkcyjnych w naszej gospodarce i generalnie dobrej kondycji polskiej gospodarki.

– Polska gospodarka w II połowie 2015 roku będzie pod wpływem tych czynników, które ją rozwijały w poprzednim półroczu – dodaje Marcin Nieplowicz – czyli przede wszystkim stabilnie będzie poprawiała się sytuacja na rynku pracy i to spowoduje, że będzie rosło zatrudnienie w firmach.

Zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem video, w którym ekspert komentuje zaprezentowane przez ZPL wyniki, prezentuje prognozy dla branży leasingowej oraz opowiada, co te wyniki oznaczają dla całej polskiej gospodarki.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.