Rekordowy wynik kursu akcji PGNiG

wydobycie gazu ziemnego © PGNiG

Udostępnij:

Tak drogich akcji PGNiG w tym roku jeszcze nie było.

Dziś po otwarciu sesji cena jednej akcji osiągnęła rekordowe 7,03 zł. Dotychczas maksymalny kurs akcji PGNiG w trakcie sesji - 6,98 zł - zanotowany został  22 czerwca 2015 r.PGNiG SA z kapitalizacją na poziomie 40,9 mld zł, zostało w tym roku największą polską spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyprzedzając dotychczasowego lidera - bank Pekao SA.

W 2014 roku Grupa Kapitałowa PGNiG osiągnęła rekordowy zysk netto ponad 2,8 mld, czyli o 47% więcej niż w 2013 roku. Na poziomie działalności operacyjnej wynik EBIDTA Grupy Kapitałowej wzrósł o 13% do 6,3 mld zł wobec 5,6 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W tym roku PGNiG wypłaciło akcjonariuszom rekordową dywidendę w wysokości 1,18 mld zł, czyli 0,20 zł za akcję.Źródło: PGNiG

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również