Rekrutacja dla przedsiębiorców do projektu Pioneers into Practice

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ organizuje rekrutację do nowej edycji europejskich wyjazdów stażowych, które skierowane są do profesjonalistów zainteresowanych ochroną klimatu.

Nabór otwarty jest dla doktorantów, naukowców, pracowników firm prywatnych oraz instytucji publicznych i pozarządowych. W serii warsztatów oraz wyjazdów krajowych i zagranicznych może wziąć udział każdy zainteresowany i zajmujący się zawodowo, bądź naukowo, zagadnieniami związanymi z klimatem, energetyką i przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym.

- Kluczowym dla Pioneers into Practice jest wymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy ekspertami z różnych krajów Europy. Zachęcamy także do poszerzania perspektyw naukowych i zawodowych poprzez mulitidyscyplinarne warsztaty oraz nowe kontakty. Pionierzy to osoby, które w przyszłości będą tworzyć gospodarkę niskoemisyjną - podkreśla Maciej Supeł, specjalista ds. koordynacji projektów.

Tematy rozwijane w ramach PiP to min. odnawialne źródła energii, transport w miastach, zrównoważone budownictwo i rozwój, zieleń miejska oraz ochrona przeciwpowodziowa. W programie Pioneers into Practice bierze udział siedem regionów Europy: West Midlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy), Hesja (Niemcy), Utrecht (Holandia), Środkowe Węgry oraz Dolny Śląsk. Każdy z uczestników odbywa dwa staże – krajowy oraz zagraniczny i może liczyć na dofinansowanie wysokości do 2 000 Euro. Tegoroczna rekrutacja trwa do dziś.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+: www.eitplus.pl.

Źródło: Newseria


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.