Renishaw zaprezentuje się na targach Toolex 2019

Renishaw Toolex 2019 © Renishaw

Udostępnij:

Firma Renishaw podczas targów Toolex 2019 (1-3 października, Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia), przedstawi innowacje związane z metrologią.

Firma przygotowała dla użytkowników sond obrabiarkowych ciekawe rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu środowiskach pracy. W jeszcze większym stopniu ułatwiają użytkowanie, konfigurowanie i serwisowanie systemów pomiarowych.Inteligentna kontrola procesu

Oba sprawdziany produkcyjne Equator 300 i 500 zapewniają dokładność w zakresie od 5°C do 50°C przy każdej prędkości zmian temperatury; umożliwiają też skanowanie z prędkością przekraczającą 200 mm/s. Każdy system jest zgodny z oprogramowaniem Organiser, oprogramowaniem EZ-IO do automatyzacji oraz oprogramowaniem IPC (intelligent process control — inteligentna kontrola procesu) do aktualizacji offsetów narzędzi w sterownikach obrabiarek CNC.Pomiar chropowatości powierzchni

Pomiar chropowatości powierzchni tradycyjnie wymagał użycia ręcznych czujników pomiarowych lub przenoszenia mierzonych części na właściwe urządzenie. System multisensoryczny REVO umożliwia wykonanie pomiaru chropowatości powierzchni na maszynie współrzędnościowej (jest to integralna część programu pomiarowego), a wymiana między sondą skanującą a SFP2 wykonywana jest automatycznie przy użyciu magazynka. Ta unikalna cecha pozwala na pełne zamieszczenie analizy jakości wykończenia powierzchni w jednym raporcie z pomiarów.

Automatyczny pomiar chropowatości powierzchni za pomocą SFP2 w połączeniu z 5-osiową technologią pomiarową pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności czasu i zwiększa rentowność inwestycji w maszynę współrzędnościową.

Systemy wytwarzania przyrostowego

W systemach wytwarzania przyrostowego firmy Renishaw wykorzystuje się technologię złoża proszku metalu do wytworzenia części o złożonym kształcie bezpośrednio na podstawie plików projektów utworzonych w systemach CAD. Opatentowane przez Renishaw tworzenie atmosfery gazu obojętnego polega na wytworzeniu próżni przed wypełnieniem komory argonem o wysokiej czystości. Dzięki tej metodzie uzyskuje się wysokiej jakości środowisko produkcyjne, a także minimalizuje zużycie argonu do wytworzenia atmosfery obojętnej. Pozwala to na produkcję części ze wszystkich kwalifikowanych metali, łącznie z tytanem i aluminium. Zużycie gazu jest minimalizowane dzięki zastosowaniu całkowicie szczelnej spawanej komory, co przekłada się także na trwałość.

Źródło: Renishaw

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również