Rittal TS IT Rack w ponad 100 wariantach

© Rittal

Udostępnij:

 

Rittal od lat rozwija ofertę szaf sieciowych i serwerowych. Obecnie szafy z linii TS IT Rack dostępne są w ponad 100 wariantach rozbudowy. Szafy te cechuje m.in. prosty, beznarzędziowy montaż, duża obciążalność, przemyślane zarządzanie kablami i innowacyjna koncepcja drzwi.

Rittal TS IT Rack pod każdym względem jest skonstruowany tak, aby umożliwiać jednoosobowy montaż w jak najkrótszym czasie i bez użycia narzędzi. Ściana boczna jest dzielona – najpierw zawiesza się górną ściankę, a następnie montuje dolną. Skręcanie jest przy tym niepotrzebne. Również komponenty wyposażenia, takie jak szyny ślizgowe, półki urządzeniowe, szyny teleskopowe itp. łatwo zatrzaskuje się bez narzędzi w tylnych profilach i mocuje w przednich. Szybkie zamknięcia ściany bocznej są wyposażone w zintegrowane zamknięcie i dodatkowo mają blokadę wewnętrzną dla większego bezpieczeństwa.  

Rittal TS IT Rack to najwyższa jakość również w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki łącznej obciążalności 1500 kilogramów na płaszczyzny 19˝ IT-Rack spełnia wysokie wymagania odnośnie stabilności. Inteligentny system zarządzania okablowaniem umożliwia łatwe rozprowadzanie kabli patch – od prostych kablowych wieszaków przelotowych aż po kanał kablowy do prowadzenia kabli w odniesieniu do pojedynczej jednostki montażowej U. Systemy szyn do zabudowy wewnętrznej w połączeniu z taśmą rzepową, wieszakami kątowymi lub opaskami do kabli umożliwiają tylne mocowanie kabli i odciąg okablowania budynkowego. W Rittal TS IT Rack każdy kabel łatwo znajdzie się na swoim miejscu.

Rittal TS IT Rack cechują przemyślane rozwiązania drzwi i dachu. Wszystkie drzwi z zawiasami 180° i uchwytem typu Komfort z przodu i z tyłu są przygotowane do montażu indywidualnych zamków. Dostępne są drzwi przeszklone do szaf klimatyzowanych oraz drzwi perforowane do klimatyzowanych pomieszczeń, posiadające 85 % wolnej powierzchni perforacji – co gwarantuje wysokie wartości przepływu powietrza. Dzielone drzwi tylne od wysokości 1800 mm umożliwiają optymalne ustawienie i są idealne do zapewnienia wymaganej przepisami bezpieczeństwa drogi ewakuacyjnej. Ponadto TS IT Rack wykazuje wystarczającą szczelność do gaszenia gazem. Wielofunkcyjny dach jest wyposażony w obustronne listwy szczotkowe do bocznego wprowadzania kabli na całej głębokości szafy oraz mocowanie kabli bezpośrednio za listwą szczotkową. Jest również przygotowane wycięcie pod moduł wentylatora do aktywnej i pasywnej klimatyzacji.


MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również