Robot przemysłowy Kuka zdobywcą nagrody RedDot Award 2017

roboty przemysłowe Kuka © Kuka

Udostępnij:

Robot przemysłowy Kuka KR Cybertech zdobył nagrodę RedDot Award 2017 w kategorii wzornictwa. Dzięki mniejszym, kompaktowym wymiarom robot zyskał na szybkości, zwinności i precyzji pracy. Również z maksymalną prędkością.KR Cybertech: Smukły robot do dużych prędkości i o dużym zasięgu

Robot przemysłowy KR Cybertech doskonale sprawdza się podczas obróbki, operowania dużymi elementami oraz montażu, paletowania i spawania w osłonie gazów obojętnych. A teraz został wyróżniony również za wzornictwo. W uzasadnieniu decyzji jury można przeczytać, że robot przemysłowy KR Cybertech o smukłej, wydłużonej sylwetce wykracza poza granice tego, co możliwe, jeśli chodzi o szybkość i zasięg działania.Oszczędne wykorzystanie materiału zmniejsza zużycie energii

Dzięki zasięgowi 2100 mm robot może działać na skrajnie dużych dystansach jak na swoją klasę udźwigu wynoszącą 20 kg. W przypadku poprzednich modeli nie było to możliwe. Oszczędne wykorzystanie materiału pozwala zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć trwałość urządzenia.

– Robot powinien być szybki i zwinny, a także niezawodny i precyzyjny. Poza tym powinien pokrywać duży zakres roboczy i zapewniać maksymalną elastyczność zastosowań, aby nadawał się do wielu zastosowań produkcyjnych w przemyśle, umożliwiając wykorzystanie w nowych branżach – mówi Mario Selic, specjalista od wzornictwa przemysłowego. Robot może być mocowany do podłoża, ściany, sufitu lub pod określonym kątem.

Klienci doceniają kompaktowość robota KR Cybertech

Robot KR Cybertech jest odpowiedzią na ciągle rosnące wymagania w zakresie automatyzacji. Wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności i zakresu działania. Najwyższa precyzja przy dokładności powtarzalności wynoszącej 40 mikrometrów pozwala korzystać ze wszystkich zalet urządzenia również przy maksymalnej prędkości. Klienci doceniają kompaktowe wymiary oraz maksimum wolnej przestrzeni podczas produkcji: Robot bardzo dobrze radzi sobie w przestrzeni roboczej obejmującej 23 m3.

- Produkt może zyskać pełne zaufanie użytkownika tylko wtedy, jeśli charakteryzuje się niezawodnością i dojrzałością konstrukcji. Bowiem również estetyczne walory produktu pozwalają w pełni docenić jego techniczne zalety - dodaje Mario Selic.

Źródło: Kuka

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również