Roboty przemysłowe przyszłością każdego przedsiębiorstwa

Udostępnij:

Minęło już 55 lat odkąd zastosowano pierwszy robot w fabryce General Motors w Trenton. W ciągu następnych lat robotyka przemysłowa przeszła mnóstwo zmian, rozwinęła się i zagościła na stałe prawie we wszystkich dziedzinach przemysłu.

Pomimo pandemii COVID-19 dane z rynku potwierdzają, że robotyka przemysłowa ma się dobrze, a wręcz w tych trudnych czasach pomogła przetrwać wielu firmom. Polska niestety nadal pozostaje na szarym końcu Europy pod względem liczby robotów w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców.

Może nie wszystkie firmy stać na zakup nowych zrobotyzowanych celi przemysłowych, dlatego jako jedni z pierwszych już 5 lat temu postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty roboty używane. W zakres oferowanych robotów wchodzą zarówno roboty podające–manipulatory, jak i spawające oraz dedykowane do danego zadania.

W ostatnich 2 latach zauważamy zwiększoną sprzedaż w robotach spawających, od prostych konfiguracji do coraz częściej ściśle wytypowanych zadań spawalniczych pod określony detal.

robot przemysłowy

W naszej siedzibie w Częstochowie na stanie aktualnie posiadamy ok. 50 robotów czołowych firm, jak Fanuc, Yaskawa, Motoman, Kuka, Kawasaki, ABB, Panasonic itd. Można obejrzeć i wypróbować zarówno roboty przeznaczone do zadań spawalniczych, szlifierskich, podających, jak i wielu innych.

Po zapoznaniu się z potrzebami naszego klienta, zaproponujemy skonfigurowanie ww. robotów do określonego celu.

Jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać również robotyzację linii przemysłowej. Projektujemy i wdrażamy zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, paletyzacyjne oraz integrację związaną z obsługą maszyn, a to wszystko w oparciu o używane roboty z naszej oferty.

Artykuł sponsorowany (Inter-Plast)


Udostępnij:

Drukuj


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.