Rockfin otwiera nowoczesną fabrykę urządzeń dla energetyki

©

Udostępnij:

 

Pomorska spółka zakończyła inwestycję polegającą na rozbudowie fabryki o specjalistyczną halę o powierzchni 3500 m2 dedykowaną produkcji układów o jednostkowej masie mogącej sięgać 140 ton.

Rockfin to polska spółka istniejąca od 1991 roku specjalizującą się w produkcji układów pomocniczych (ang. auxiliaries) dla energetyki, segmentu wydobywczego i innych gałęzi przemysłu. Spółka dzięki posiadanemu zespołowi 350 pracowników w tym 150 inżynierów projektuje i produkuje układy współpracujące z turbinami i kompresorami w ponad 60 krajach świata. Tylko w 2014 roku zwiększyła ona swoje przychody o 60% do kwoty 268 mln zł.Nowa hala produkcyjna to trzecia w ciągu ostatnich 24 miesięcy inwestycja gdańskiej spółki w powiększanie mocy produkcyjnych, która umacnia jej pozycję jako czołowego dostawcy kompleksowych rozwiązań dla energetyki i przemysłu na świecie.  

– Ostatnie kilka lat to okres bardzo intensywnego rozwoju naszej firmy. Stawiamy na ludzi i to dzięki nim z powodzeniem udaje nam się sprzedawać polskie rozwiązania techniczne na globalnych rynkach. W ślad za rozwojem kadry i rynku rozbudowujemy nasze moce produkcyjne pozwalające nam uczestniczyć w największych projektach przemysłowych na świecie, choćby takich jak budowa największej na świecie konstrukcji pływającej Prelude o wyporności 5 lotniskowców klasy Nimitz – powiedział Wojciech Danek, Ppezes Zarządu, wspólnik i założyciel Rockfin Sp. z o.o.
Od 2013 jednym ze wspólników Rockfin jest fundusz Tar Heel Capital wspierający finansowo spółkę w rozwoju jej działalności.

www.rockfin.com.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również