Rockwell Automation inwestuje w sztuczną inteligencję

Rockwell Automation © Rockwell Automation

Udostępnij:

Firma Rockwell Automatio zamierza zainwestować w The Hive, fundusz innowacji z Doliny Krzemowej. Inwestycja ta ma na
celu uzyskanie dostępu do środowiska start-upów i innowatorów technologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań sztucznej inteligencji (AI) w automatyce przemysłowej.

Firma Rockwell Automation zamierza wykorzystać sztuczną inteligencję do rozwijania nowych technologii, które pomogą efektywniej rozwiązywać problemy oraz przyspieszyć innowacje w przemyśle. Inwestycja w sztuczną inteligencję pozwoli zwiększyć efektywność oraz wypełnić istniejące luki między różnymi systemami informacyjnymi sektora przemysłowego.- Do stworzenia nowoczesnych zakładów przemysłowych oraz sieci dostaw potrzebne są rozwiązania inteligentnej produkcji takie jak sztuczna inteligencja. Za jej sprawą producenci uzyskają elastyczny i bezpieczny dostęp do niezbędnych danych, możliwości ich przeglądania, co przełoży się na szybkość podejmowanych decyzji - powiedział Elik Fooks, starszy wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Rockwell Automation. - W celu dalszego rozwoju technologii Connected Enterprise chcemy kontynuować nawiązywanie partnerskich relacji z wiodącymi innowatorami, takimi jak
fundusz The Hive. Dzięki integracji działań na poziomie produkcyjnym i przedsiębiorstwa jesteśmy w stanie urzeczywistnić wizję bezprecedensowej produktywności w przemyśle.

- Inwestycja Rockwell Automation w fundusz The Hive pozwoli na szybszy rozwój technologii związanych ze sztuczną inteligencją, opracowywanych przez firmy wspierane przez zespół technologiczny The Hive - powiedział T.M. Ravi, dyrektor zarządzający i współzałożyciel The Hive. - Technologie te obejmują aplikacje wspomagane algorytmami sztucznej inteligencji dla procesów poznawczych, inteligencji urządzeń końcowych, bezpieczeństwa oraz inteligentnych maszyn.

Fundusz The Hive, z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii, identyfikuje nowe możliwości oparte na sztucznej inteligencji z dużym potencjałem wzrostu i na podstawie tych możliwości współtworzy, finansuje i uruchamia start-upy, zapewniając znaczące wsparcie operacyjne i technologiczne.Źródło: Rockwell Automation

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również