Rośnie handel zagraniczny Polski

©

Udostępnij:

 

Według wstępnych danych GUS eksport towarów z Polski w 2014 r. wzrósł o 5,2 proc., osiągając wartość 163,1 mld euro. Natomiast import wyniósł 165,6 mld euro i był o 5,5 proc. wyższy niż w roku 2013.

W roku 2014, inaczej niż w poprzednich latach, zdecydowanie lepsze wyniki eksportu osiągnięto z rynkami rozwiniętymi gospodarczo (wzrost o 7,7 proc., do ok. 136,8 mld euro) niż z rynkami rozwijającymi się. Jednocześnie nadwyżka obrotów z tymi rynkami osiągnęła 28,4 mld euro, czyli powiększyła się o 5 mld euro.W przekroju towarowym w 2014 r. najszybciej zwiększył się eksport wyrobów przemysłu lekkiego (o 11,8 proc.). Relatywnie szybko rósł także wywóz wyrobów elektromaszynowych (o 6,3 proc.) oraz wyrobów przemysłu drzewno-papierniczego (o 6,7 proc.).źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również