Rośnie produkcja przemysłowa

© SXC

Udostępnij:

Roczna produkcja przemysłowa w Polsce w maju wzrosła o 4,6% po wzroście o 2,9% w kwietniu br., a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 4,5% - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła w maju w ujęciu rocznym o 3,1%, a licząc miesiąc do miesiąca wzrosła o 0,1%.W stosunku do maja ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 23 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 15,3%, urządzeń elektrycznych - o 12,5%, artykułów spożywczych - o 12,2%, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 9,6%, papieru i wyrobów z papieru - o 9,5% oraz wyrobów z metali - o 8,8% - napisał GUS.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z majem ub. roku wystąpił w 11 działach, m.in. w produkcji mebli - o 10,3%, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 9,8%, w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 7,2%, wyrobów farmaceutycznych - o 6,6% oraz wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych - o 4,4%.źródło: PAP

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również