Rozdzielnice xEffect uzupełniono o nowe wyłączniki NZM

©

Udostępnij:

Firma Eaton dodała do swojej serii aparatury rozdzielczej xEffect, przeznaczonej do globalnych zastosowań przemysłowych, nowe wyłączniki NZM3 i 4 ze zintegrowanymi funkcjami monitoringu. Nowe urządzenia o niezmienionych wymiarach umożliwiają łatwą transmisję i zbieranie danych o zużyciu energii, dzięki czemu użytkownicy mogą wdrażać zasady optymalizacji wykorzystania energii zgodne z normą ISO 50001.

Dane transmitowane przez wyłączniki xEffect NZM mogą być pokazywane na małym, zintegrowanym wyświetlaczu 96 mm x 96 mm lub poprzez system wizualizacji BreakerVisu. Jest on w stanie zwizualizować na kolorowym wyświetlaczu dane od 48 wyłączników oraz również przechowywać je w plikach logów. Pozwala to na przykład na dokumentowanie zużycia energii w celu wdrożenia optymalizacji wykorzystania energii zgodnego z ISO 50001. Istotnym czynnikiem dla firmy Eaton jest prostota i bezpieczeństwo w kontakcie z technologią, dlatego oprogramowanie BreakerVisu zostało zaprojektowane do samoczynnej konfiguracji. Oznacza to, że podłączone urządzenia są wykrywane automatycznie a wszelkie zdarzenia i logi związane z zarządzaniem energią są precyzyjnie datowane. Wszystko, co jest konieczne do oceny uzyskanych danych, to standardowy komputer PC wyposażony w narzędzia pakietu Office.Nowe wyłączniki xEffect są wyposażone ponadto we wskaźnik konserwacyjny, który informuje użytkownika o operacjach łączenia zrealizowanych przez system styków. Wartość ta jest odliczana od dopuszczalnej liczby operacji łączeń mechanicznych i elektrycznych, co sprawia, że użytkownik zawsze posiada aktualne i precyzyjne dane na temat pozostałej liczby operacji łączenia i statusu operacyjnego wyłączników. Oprócz realizacji funkcji monitoringu, niezawodny układ elektroniczny w połączeniu ze sprawdzoną technologią wyłączników zapewniają wysoką dostępność systemu.

Cyfrowe wyłączniki różnicowoprądowe oraz wyłączniki nadprądowe z modułem różnicowoprądowym
Wyłączniki różnicowoprądowe ze zintegrowaną funkcją monitoringu uzupełniają istniejącą ofertę wysokiej klasy rozdzielnic xEffect. W jej skład wchodzą również cyfrowe wyłączniki różnicowoprądowe oraz wyłączniki nadprądowe z modułem różnicowoprądowym ( wyłączniki zespolone), które wskazują prądy upływu za pomocą trzech diod Led w celu wczesnego ostrzegania przed uszkodzeniami w zabezpieczanej instalacji. Cyfrowe urządzenia różnicowoprądowe typu B+ przeznaczone do specjalnej ochrony przeciwpożarowej wskazują ponadto faktyczne wartości upływu prądu w czasie rzeczywistym. Niezawodnie wykrywają i rozłączają wszystkie typy prądów resztkowych, włączając w to prądy upływu DC i o wysokiej częstotliwości. Dzięki cyfrowej aparaturze rozdzielczej personel utrzymania ruchu może stale monitorować stan instalacji z centralnej sterowni i zapobiegać nieplanowanym przestojom. W ten sposób cyfrowe rozdzielnice xEffect zwiększają bezpieczeństwo procesów produkcyjnych i dostępność systemów.

www.eaton.eu

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również