Rozmowa z Marcinem Rybickim, krajowym menedżerem sprzedaży w firmie AEP - Ajan Engineering Polska

©

Udostępnij:

Rozmowa z Marcinem Rybickim, krajowym menedżerem sprzedaży w firmie AEP - Ajan Engineering Polska ze ŚwiebodzicAdam Krzyżowski: Panie Kierowniku, wiem, że firma AEP oferuje maszyny CNC marki Ajan. Jak długo Państwo się tym zajmują i jakie rodzaje obrabiarek są w ofercie?


Marcin Rybicki: AEP, czyli Ajan Engineering Polska, jest istniejącym od 2009 roku oddziałem tureckiego producenta obrabiarek CNC - firmy Ajan Elektronik, która powstała w 1973 roku. Uruchomienie naszego oddziału było spowodowane koniecznością skutecznego wspierania polskich klientów i szybkiego reagowania na ich potrzeby w dziedzinie montażu, serwisu i doradztwa technicznego. Podstawowa oferta składa się z różnego rodzaju urządzeń do cięcia plazmowego, gazowego oraz laserowego. Dodatkowo oferujemy portalowe wiertarki i frezarki CNC oraz maszyny do obróbki elektroerozyjnej. Najsilniejszym naszym produktem okazała się przecinarka plazmowa SHP, w której zastosowano technologię wąskostrumieniową.A.K.: Wspomniał Pan, że w ofercie AEP są m.in. różne typy przecinarek plazmowych. Czym one się różnią?


M.R.: Nasze urządzenia do cięcia plazmowego różnią się przede wszystkim rodzajem zastosowanej w nich technologii plazmowej. W ofercie znaleźć można zarówno te, w których wykorzystywana jest technologia konwencjonalna, jak i te działające w oparciu o technologię wąskostrumieniową (HD). Dodam przy tym, że wszystkie eksploatowane w Polsce przecinarki plazmowe marki Ajan mają źródła typu HD. Skutecznie prezentujemy przewagę tych źródeł nad konwencjonalnymi. Dodatkowe funkcje towarzyszące źródłom HD - takie jak trasowanie mikroplazmowe, automatyczna konsola gazowa czy MicroJoint - przyczyniają się do wysokiej automatyzacji procesu cięcia. Pragnę podkreślić, że funkcje te są standardem w naszych maszynach do cięcia wąskostrumieniowego.

A.K.: A jakie ciekawe technologie zostały zastosowane w Państwa przecinarkach laserowych?


M.R.: Przecinarki laserowe produkowane są przez firmę Ajan już od 2006 roku. Wtedy Ajan skupił się głównie na przecinarkach służących do cięcia bardzo cienkich i cienki blach. W tych obrabiarkach elementem odpowiedzialnym za wytwarzanie wiązki laserowej jest wykorzystujące technologię YAG źródło GL10 (również produkowane przez przedsiębiorstwo Ajan). Z kolei w najnowszych maszynach dział innowacji firmy Ajan zastosował diodowe źródło laserowe, w którym wiązka laserowa jest transportowana za pomocą światłowodu. Pierwszy, prototypowy moduł gotowy był w 2009 roku. Bezpośrednio z niego wywodzi się nasz obecny system Fiber, który został wyposażony w moc 400 W i jest już oferowany na polskim rynku. Prace nad silniejszym źródłem trwają.


A.K.: Co wyróżnia oferowane przez Państwa maszyny na tle konkurencyjnych produktów obecnych na polskim rynku?


M.R.: Oczywiście każdy producent urządzeń chwali swoje rozwiązania, jednak to, co dla klienta jest najważniejsze, to łatwość obsługi, bezawaryjność, niski koszt zakupu i eksploatacji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że co do tych cech, to nasze obrabiarki bardzo się wyróżniają na tle konkurencji. Słowa te może potwierdzić każdy klient, który użytkuje nasze urządzenie. A klientów mamy wielu. Są nimi nie tylko firmy małe i średnie, ale również bardzo duże - takie jak np. Holding-Zremb Gorzów SA czy Patentus SA.


A.K.: Jakie cele postawiła sobie firma AEP na rok 2011?


M.R.: Dążymy do tego, aby stać się trzecią siłą na naszym rynku pod względem wdrożonych systemów. Wiemy, że do maszyn produkowanych przez firmę Ajan może przekonać się duże grono klientów, którzy nie boją się pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach. Drugi cel to budowa nowej siedziby dla naszych pracowników, jak i odwiedzających nas klientów.


A.K.: Dziękuję za rozmowę.

Udostępnij:

DrukujAdam Krzyżowski
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również