Rozwiązania Müller Martini dla branży graficznej (cz. I)

Muller Martin

Müller Martini zwiększa liczbę opcji i wariantów oraz ogranicza koszty produkcji dzięki przejściu na środowisko obiektowe ECAD - E3.series.

Müller Martini dostarcza maszyny drukarskie dostosowane do indywidualnych potrzeb i o wysokiej elastyczności dla branży graficznej. W ostatnim czasie szwajcarska firma wykorzystała koniec okresu eksploatacji instalacji bazującej na CAD jako szansę na ponowne opracowanie procedur dla inżynierii elektrycznej oraz przekazania do produkcji. Dzięki wprowadzeniu urządzeń serii E³.series nawet 80% konfiguracji maszyny można wybierać z drzewa opcji jednego projektu. Dane urządzeń serii E3.series używane są również do sterowania numerycznego (NC) przy produkcji szafek zapewniając ograniczenie kosztów produkcji.

„Zawsze dążymy do optymalizacji wydajności naszych procesów” mówi Markus Husner, kierownik działu Technologii Inżynierii Sterowania w szwajcarskiej firmie Müller Martini będącej światowym liderem w dziedzinie obróbki po druku, zarządzaniu pakowaniem gazet oraz produkcją książek. „Nasze oddanie doskonałości rozpoczyna się już na etapie projektowania produktów i trwa przez cały okres produkcji.”

Rozwiązania Müller Martini dla branży graficznej (cz. I) zdjęcie w treści artykułu

Dlatego firma Müller Martini wykorzystała moment osiągnięcia końca funkcjonalności elektrycznego zbioru narzędzi projektowych dla zoptymalizowania całego procesu począwszy od odwzorowania na schematach po produkcję. Müller Martini jest grupą firm działającą na całym świecie, która dostarcza zaawansowane technicznie systemy obróbki po druku i rozwiązania dla branży drukarskiej.

 Wyniki:

• Nawet do 80% wariantów jest przechowywanych i pozyskiwanych bezpośrednio z drzewa struktury projektu.
• Ograniczenie kosztów poprzez wyeliminowanie obróbki podczas montażu dzięki wykorzystaniu danych E³.series do wiercenia otworów w stelażu podczas produkcji szafek.
• Modularyzacja architektury produktu elektrycznego. 
• Płynny transfer informacji pomiędzy działami inżynierii, produkcji oraz zaopatrzenia.
• Znaczne ograniczenie kosztów osiągnięte dzięki wykonywaniu kontroli przekrojów i połączeń na etapie projektowania i ograniczeniu błędów.

Pomimo, że duża część czytelników gazet prawdopodobnie nie będzie rozpoznawać nazwy to większość zszywanych magazynów na całym świecie jest produkowanych na maszynach i systemach dostarczanych przez firmę Müller Martini.

Firma pozycjonuje się nie tylko jako produkująca maszyny najwyższej jakości, ale jako również jako partner dla branży przechodzącej przez fazę transformacji.

Podczas, gdy w dobie Internetu i mediów dostępnych online całkowite wolumeny druku spadają to różnorodność produktów stale wzrasta. W efekcie, dostępne jest wiele nowych opcji dla produktów jak stosowanie błyszczących broszur, katalogów wysyłkowych i innych drukowanych produktów, gdzie wygląd i wrażenie odgrywa istotną rolę.

Optymalizacja procesów w łańcuchu dostaw, produkcji i inżynierii

Jednakże niezmiennie zapewnienie rozwiązań dostosowanych do potrzeb danego klienta jest wyzwaniem dla każdej firmy gdyż konieczne jest zarządzanie ciągle rosnącą liczbą opcji i wariantów w zakresie inżynierii, produkcji i łańcucha dostaw. Opcje i warianty są zwykle czynnikami kosztotwórczymi, które muszą być ujęte w strategiach i inicjatywach. Müller Martini zapewnia wiele innowacyjnych rozwiązań:

· Modularyzacja architektury produktu
· Konfiguracja podsystemów i elementów, które są opracowywane i dostarczane przez różne sektory działalności
· Unikanie zatorów informacyjnych pomiędzy działami inżynierii, produkcji i zaopatrzenia.

Rozwiązania Müller Martini dla branży graficznej (cz. I) zdjęcie w treści artykułu

„Nasza filozofia skierowana na klienta i rozwiązania wymaga dużej elastyczności w zakresie przepływu pracy” mówi Husner. „Dla wszystkich operacji zachodzące zmiany muszą być konsekwentnie śledzone a reakcja na nie musi być bardzo sprawna. Oznacza to, że musimy stale szukać sposób skrócenia czasów realizacji zaczynając od etapu koncepcji po dostawę. Musimy również zharmonizować proces inżynieryjny we wszystkich naszych branżach dla umożliwienia bezproblemowego przepływu informacji pomiędzy działami, branżami (mechaniczną, elektryczną, oprogramowania i montażu) oraz lokalizacjami na świecie.”

Jako, że do tej pory używany i sprawdzony system ECAD nie był w stanie spełnić naszych zwiększających się wymagań to rozpoczęliśmy projekt nowego systemu spełniającego wszystkie wymagania.

Lista specyfikacji dla nowego systemu była obszerna:

• Wsparcie współpracy w wielu lokalizacjach na świecie
• Wsparcie opcji i wariantów
• Wymiana danych z inżynierią mechaniczną i programowaniem SPS
• Dostęp ze wszystkich lokalizacji na świecie do centralnie zarządzanej biblioteki
• Uzgodnienie podstawowych danych materiału oraz wykazu materiałów z systemami ERP Müller Martini (SAP).

Druga część materiału pojawi się na początku kwietnia. Znajdą w niej Państwo zarządzanie opcjami i wariantami druku oraz pozytywny wpływ na koszty w oparciu o rozwiązania Muller Martini. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.zuken.com.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę