RS Components i Zerynth wzmacniają współpracę i zwiększają możliwości DesignSpark IoT

©

Udostępnij:

Firma RS Components ogłosiła podpisanie umowy o współpracy z firmą Zerynth, start-upem zajmującym się opracowywaniem oprogramowania pośredniczącego dla projektów i zastosowań związanych z Internetem Rzeczy (IoT). Najważniejszym elementem tej umowy jest udostępnienie środowiska projektowego IoT firmy Zerynth poprzez unikalny portal dla społeczności inżynierów DesignSpark, co zapewni łatwe pobieranie narzędzi.

Firma Zerynth opracowała wydajny pakiet narzędzi umożliwiających programowanie cieszących się dużą popularnością mikrokontrolerów 32-bitowych i podłączanie ich do najnowocześniejszych systemów działających w chmurze, co pozwala na szybkie wdrażanie technologii IoT. Pakiet oprogramowania to bezpłatne, wieloplatformowe środowisko programistyczne działające w systemach Windows, Linux i Mac OS X.Zestaw narzędzi obejmuje kompilator, debugger oraz zaawansowany edytor kodu, a także samouczki i przykładowe projekty. Umożliwia inżynierom i projektantom używanie języka Python lub hybrydy języków C/Python. Inżynierowie mogą rozpocząć programowanie po zainstalowaniu maszyn wirtualnych Zerynth VM w jednym z wielu obsługiwanych mikrokontrolerów wiodących producentów, takich jak Espressif, Nordic Semiconductor, NXP, Microchip/Atmel czy STMicroelectronics, a następnie mogą podłączyć mikrokontrolery do wiodących usług w chmurze, np. tych oferowanych przez firmy Amazon, Google, IBM lub Microsoft.

Pakiet DesignSpark Zerynth Studio można pobrać z witryny DesignSpark. Jest to zestaw bezpłatnych narzędzi programowych, zasobów oraz informacji ułatwiających inżynierom rozwijanie projektów elektronicznych i szybkie przechodzenie od fazy koncepcyjnej do fazy tworzenia prototypowych urządzeń.

 Naszą misją jest pomaganie klientom w przyspieszaniu projektowania i rozwijania rozwiązań dla środowiska IoT poprzez ograniczenie stopnia skomplikowania i usunięcie barier stojących przed inżynierami  powiedział Gabriele Montelisciani, dyrektor generalny firmy Zerynth.  Ta koncepcja doskonale pasuje do platformy DesignSpark firmy RS gromadzącej społeczności producentów i inżynierów, dlatego z przyjemnością nawiązujemy współpracę z liderem w branży w celu zapewnienia maksymalnego zasięgu innowacyjnych technologii programistycznych IoT firmy Zerynth. Umowa stanowi punkt zwrotny w ewolucji naszego modelu współpracy i wzmacnia strategię firmy RS w zakresie środowiska IoT — powiedział Richard Curtin, wiceprezes ds. partnerstwa strategicznego w RS.  To pierwsza ogólnoświatowa, komercyjna umowa SaaSii związana z IoT dla firm RS i Electrocomponents plc oraz doskonały przykład naszego dążenia do innowacyjności i oferowania światowej klasy produktów, technologii i rozwiązań. Pakiet oprogramowania Zerynth szybko staje się "androidem" dla wbudowanych aplikacji IoT i stanowi kluczowy dodatek do platformy DesignSpark umożliwiającej projektowanie i rozwijanie narzędzi dla inżynierów.

Źródło: RS Components

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również