Rusza Japan Business Expo w Warszawie

© Takasaki Expo

Udostępnij:

Czołowe firmy z japońskiego miasta Takasaki w październiku zaprezentują w Polsce najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz innowacyjne produkty.

Takasaki, centrum przemysłu maszynowego w samym sercu Japonii, organizuje pierwsze w Polsce targi Japan Business Expo. Wydarzenie odbędzie się 8 października 2015 roku w Warszawie, a projekt ma na celu promowanie współpracy japońsko-polskiej. Kilkanaście firm z miasta Takasaki, głównie z sektora przemysłowego, przyjedzie do Polski, aby nawiązać współpracę z firmami z centralnej i wschodniej Europy.Japońscy przedsiębiorcy nad Wisłą

W październiku około 13 firm z Takasaki przyjedzie do Warszawy, żeby podzielić się wiedzą i doświadczeniem z przedsiębiorcami i przedstawicielami polskich firm. Japan Business Expo – Takasaki Day to targi skierowane głównie do branż takich jak motoryzacja, elektronika czy przemysł maszynowy i lotniczy. Jednym z wystawców będzie browar produkujący sake, co może zainteresować właścicieli restauracji sushi.

- Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie Japan Business Expo w Warszawie, ponieważ uważamy, że Polska ma ogromny potencjał, a możliwości japońsko-polskiej współpracy nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane. Wiele firm z naszego regionu odniosło już sukces na polskim rynku, dlatego cieszymy się obserwując coraz większe zainteresowanie oraz obiecujące perspektywy dalszej współpracy przynoszącej obopólne korzyści – mówi Kenji Tomioka burmistrz miasta Takasaki.

Wydarzenie uświetni obecność m.in. zastępcy burmistrza miasta Takasaki oraz przedstawicieli różnych instytucji i organizacji. Po południu, odbędzie się specjalna sesja z udziałem ekspertów, którzy opowiedzą o różnicach kulturowych w biznesie, prowadzeniu biznesu w Japonii oraz japońskich metodach zarządzania.Obiecująca współpraca

W ostatnich latach coraz więcej japońskich przedsiębiorstw dostrzega potencjał naszego kraju oraz zalety współpracy z polskimi firmami. Przykładowo, jeden z tegorocznych wystawców Japan Business Expo, firma Yagi Industries z siedzibą główną w Takasaki, otworzyła fabrykę w wałbrzyskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia już 180 pracowników. Z roku na rok obserwujemy coraz więcej przykładów owocnej współpracy polsko-japońskiej.

Według danych z Ministerstwa Gospodarki, eksport do Japonii w 2014 roku wyniósł 448 mln euro. Z kolei import z Japonii do Polski był równy 2,10 mld euro. Polskie firmy sprzedają do Japonii głównie produkty takie jak: wyroby tytoniowe, mięso, maszyny czy urządzenia mechaniczne. Natomiast z Japonii sprowadzamy części samochodowe, urządzenia elektryczne, plastiki i przyrządy optyczne.

Źródło: Takasaki Expo

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również