Rusza kolejny etap budowy nowej fabryki dla Bombardier Transportation w Polsce

© Bombardier

Udostępnij:

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych poinformowało o etapach realizacji obiektu produkcyjnego dla Bombardier Transportation. Deweloper przekazał inwestorowi do użytkowania budynek spawalni, a obecnie pracuje nad halą lakierni. Inwestycja realizowana jest we Wrocławiu.

Trwają prace Panattoni Europe dla firmy Bombardier Transportation - wiodącego producenta technologii dla transportu szynowego i jednocześnie największego inwestora międzynarodowego w Polsce w tej branży. Inwestycja powstaje na terenie wrocławskiej fabryki Bombardier Transportation Polska, obok istniejącego zakładu produkcyjnego i jest przykładem realizacji powstającej na zlecenie przyszłego właściciela budynku, tzw. inwestycji build-to-own (BTO).W nowym obiekcie firmy Bombardier Transportation, o łącznej powierzchni 19 377 m kw., wytwarzane będą nadwozia nowoczesnych pociągów pasażerskich, w tym m.in. pociągów dużych prędkości ICx. Część produkcyjna, o powierzchni 18 357 m kw., podzielona została na halę spawania laserowego i halę lakierni. Po ośmiu miesiącach od przekazania placu budowy firmie Panattoni Europe deweloper ukończył prace w hali spawalni - znajdują się w niej m.in. tory, po których wprowadzane będą elementy nadwozi pociągów. Obecnie trwają prace budowalne w hali lakierni - zakończenie tego etapu budowy zaplanowano na lipiec br., zaś podłączenie urządzeń technicznych przez Bombardier Transportation na kolejny miesiąc.

Projektowane i realizowane na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów obiekty produkcyjne to jedna z wielu kompetencji Panattoni Europe. Dotychczas ukończone przez dewelopera projekty to m.in. budowa pierwszej inteligentnej fabryki GE Energy Management w Europie, o łącznej powierzchni ponad 45 000 m kw., a zlokalizowanej w Bielsku-Białej; przebudowa istniejącego obiektu o powierzchni 30 000 m kw. dla koncernu Lear Corporation, specjalizującego się w produkcji komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów; rozbudowa gorzowskiej fabryki elementów wyposażenia wnętrz do samochodów Volkswagen Amarok, Golf A7 oraz Mercedesa W222 firmy Faurecia; budowa pierwszej w Europie fabryki Polaris Industries, amerykańskiego producenta m.in. quadów, o powierzchni 33 000 m kw. w Opolu, czy powstanie 10 700 m kw. obiektu produkcyjnego w Świebodzinie dla RECARO Aircraft Seating Polska, lidera specjalizującego się w produkcji foteli lotniczych economy class.

Źródło: CentrumPR

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również