Rusza nabór do konkursu vector

© igus

Udostępnij:

Wystartowały zgłoszenia do 7. edycji międzynarodowego konkursu vector 2020, organizowanego przez firmę igus. Polega on na opracowaniu oryginalnych, inspirujących i odkrywczych rozwiązań w zakresie systemów prowadzenia energii w ruchu z wykorzystaniem prowadników z przewodami.

Polimerowe e-prowadniki przewodów to rozwiązanie technologiczne, które jest dziś nieodłącznym elementem stosowanym w automatyce. Są używane powszechnie w całej gamie maszyn – od dźwigów, przez obrabiarki i roboty przemysłowe, po technologie laboratoryjne. Zapewniają bezpieczne prowadzenie wiązek kabli dostarczających energię, przesyłających dane, sygnały oraz media, które pracują w nieustannym ruchu.Firma igus, która działa w obszarze rozwiązań plastic motion, a jedną z jej dwóch głównych grup produktowych są właśnie prowadniki, od lat wspiera innowatorów konstruujących najciekawsze rozwiązania z zastosowaniem tych komponentów. Do takich inicjatyw należy nagroda vector, przyznawana za innowacyjne aplikacje z wykorzystaniem systemów zasilania z e-prowadnikami, przewodami i wężami.

Jednym z głównych założeń naszej filozofii działania jest wsłuchiwanie się w potrzeby naszych klientów. Dzięki takiemu podejściu co roku wprowadzamy na rynek ponad 100 nowych produktów, które odpowiadają realnym potrzebom i rozwiązują konkretne zgłaszane nam problemy – mówi Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska. – Konkurs vector wpisuje się w tę filozofię, bo nagradzamy w nim kreatywność i innowacyjność, która służy praktycznym celom – dodaje.


TOP w kategorii


#Wydarzenia

igus konkurs vectorKonkurs o nagrody vector to międzynarodowa inicjatywa zapoczątkowana przez centralę igus w Kolonii. Zwycięzcy wybierani są przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, z prasy branżowej i stowarzyszeń. Nagrody zostaną wręczone podczas Hannover Messe 2020 (20–24 kwietnia br.). Zwycięzca otrzyma 5 tys. euro.

Oprócz edycji światowej odbywa się też polska – rodzimy oddział igus wybierze najlepsze aplikacje, a na zwycięzców czeka nagroda 2 tys. zł. Nad wyborem najciekawszych zastosowań czuwać będzie komisja, w skład której wejdą: Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska, Hubert Kowalczyk, product manager igus Polska, Paweł Kruk, redaktor naczelny „MM Magazynu Przemysłowego” – patrona medialnego konkursu.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również