Rusza rozbudowana produkcja baterii w Gliwicach

Johnson Matthey Battery Systems
Reklama
Reklama

Firma Johnson Matthey Battery Systems otworzyła nową fabrykę w Gliwicach, która zlokalizowana jest na terenie gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Fabryka obejmuje 12.500 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej, laboratoria oraz pomieszczenia biurowe. Inwestycja pozwoli spółce wyjść z produkcją poza dotychczas wytwarzane kategorie baterii dla sektora
elektronarzędzi oraz rowerów elektrycznych.

Reklama

Relokacja związana jest z planami rozwoju firmy, które związane są ze wzrostem sprzedaży nawet o 60% w ciągu najbliższych czterech lat. Johnson Matthey Battery Systems planuje też przez kolejne miesiące zatrudnić około 150 nowych osób i połączyć działalność produkcyjną z pracami badawczo-rozwojowymi w jednym miejscu.

- Nowa fabryka pozwoli nam na wykonywanie większej ilości badań, prototypów i testów przedprodukcyjnych - potwierdził w trakcie otwarcia fabryki Maciej Nawrocki, Senior Site Manager, Johnson Matthey Battery Systems.

Reklama

Korzyści w rozbudowie zakładu produkcyjnego JMBS dostrzegają także władze Gliwic – miasta będącego jednym z krajowych liderów w dziedzinie nowoczesnego przemysłu wysokich technologii oraz liczącym się na mapie Europy centrum logistycznym i centrum transportu intermodalnego. - Bardzo dobrą wiadomością jest to, że JMBS chce nie tylko produkować, ale także kładzie nacisk na prace badawczo-rozwojowe w ramach swej działalności w Gliwicach. To i temu podobne przedsięwzięcia zapewniają Gliwicom rozwój na najbliższe lata, co pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszego miasta – podkreślał Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Miasta Gliwice.

Uroczystość otwarcia nowej fabryki zgromadziła ponad 150 gości: przedstawicieli administracji państwowej, uczelni wyższych, polskich i zagranicznych partnerów Johnson Matthey Battery Systems oraz pracowników firmy. W ramach wydarzenia odbył się także panel dyskusyjny pod tytułem W poszukiwaniu nowych baterii gospodarki – czy innowacyjność wyrwie Polskę z pułapki średniego rozwoju?

Źródło: Johnson Matthey Battery Systems

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama