Rusza rozbudowana produkcja baterii w Gliwicach

© Johnson Matthey Battery Systems

Udostępnij:

Firma Johnson Matthey Battery Systems otworzyła nową fabrykę w Gliwicach, która zlokalizowana jest na terenie gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Fabryka obejmuje 12.500 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej, laboratoria oraz pomieszczenia biurowe. Inwestycja pozwoli spółce wyjść z produkcją poza dotychczas wytwarzane kategorie baterii dla sektora
elektronarzędzi oraz rowerów elektrycznych.Relokacja związana jest z planami rozwoju firmy, które związane są ze wzrostem sprzedaży nawet o 60% w ciągu najbliższych czterech lat. Johnson Matthey Battery Systems planuje też przez kolejne miesiące zatrudnić około 150 nowych osób i połączyć działalność produkcyjną z pracami badawczo-rozwojowymi w jednym miejscu.

- Nowa fabryka pozwoli nam na wykonywanie większej ilości badań, prototypów i testów przedprodukcyjnych - potwierdził w trakcie otwarcia fabryki Maciej Nawrocki, Senior Site Manager, Johnson Matthey Battery Systems.

Korzyści w rozbudowie zakładu produkcyjnego JMBS dostrzegają także władze Gliwic – miasta będącego jednym z krajowych liderów w dziedzinie nowoczesnego przemysłu wysokich technologii oraz liczącym się na mapie Europy centrum logistycznym i centrum transportu intermodalnego. - Bardzo dobrą wiadomością jest to, że JMBS chce nie tylko produkować, ale także kładzie nacisk na prace badawczo-rozwojowe w ramach swej działalności w Gliwicach. To i temu podobne przedsięwzięcia zapewniają Gliwicom rozwój na najbliższe lata, co pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszego miasta – podkreślał Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Miasta Gliwice.Uroczystość otwarcia nowej fabryki zgromadziła ponad 150 gości: przedstawicieli administracji państwowej, uczelni wyższych, polskich i zagranicznych partnerów Johnson Matthey Battery Systems oraz pracowników firmy. W ramach wydarzenia odbył się także panel dyskusyjny pod tytułem W poszukiwaniu nowych baterii gospodarki – czy innowacyjność wyrwie Polskę z pułapki średniego rozwoju?

Źródło: Johnson Matthey Battery Systems

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również