Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy

©

Udostępnij:

W Katowicach rusza szósty Europejski Kongres Gospodarczy. W ciągu trzech dni około sześć tysięcy uczestników weźmie udział w dziesiątkach dyskusji i paneli.

Kongres zainauguruje wystąpienie premiera Donalda Tuska. W trzydniowych obradach wezmą udział komisarze UE Laszlo Andor i Johannes Hahn, przedstawiciele rządów: Polski (siedmiu ministrów kluczowych resortów gospodarczych oraz 20 wiceministrów), Europy, świata, główni negocjatorzy gospodarczego i handlowego partnerstwa między UE a USA oraz zarządzający największymi polskimi firmami i przedstawiciele globalnych marek.

Najważniejszymi tematami tegorocznego EKG mają być: polityka energetyczna, przemysłowa i klimatyczna Unii Europejskiej, porozumienie o wolnym handlu pomiędzy Unią a Stanami Zjednoczonymi, a także nowa perspektywa budżetowa UE (w kontekście m.in. doświadczeń dekady członkostwa państw centralnej Europy w Unii).

W tym roku EKG odbywa się w szczególnych okolicznościach – w 10-lecie wejścia Polski do UE i tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Towarzyszy mu także szczególna sytuacja geopolityczna, związana z konfliktem pomiędzy Rosją a Ukrainą.

Każdego roku w EKG bierze udział 6 tys. osób, w tym kilkuset panelistów - polityków, przedsiębiorców i ekspertów. Kongres został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP S.A.źródło: tvn24 BiŚ

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również