Ruszył terminal naftowy w Gdańsku

© PERN

Udostępnij:

Pierwszy przeładunek ok. 100 tys. ton ropy naftowej z tankowca, który przypłynął z Primorska do zbiornika terminala rozpoczął się 7 kwietnia 2016 r. i zakończył 8 kwietnia 2016 r.

- Uruchomienie terminala naftowego w Gdańsku to bez wątpienia istotny element, którego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Zapewni on ciągłość dostaw ropy naftowej dla naszej gospodarki – podkreśla minister energii Krzysztof Tchórzewski.Terminal Naftowy w Gdańsku to pierwszy nad polskim wybrzeżem Bałtyku kompletny hub morski, istotny dla bezpieczeństwa energetycznego kraju w zakresie dostaw ropy naftowej. Inwestycja została zrealizowana w rekordowym tempie 25 miesięcy, zgodnie z planowanym budżetem, który wyniósł 412 mln zł. Terminal został wyposażony w sześć zbiorników, każdy w o poj. 62,5 tys. m sześc., rurociągi zewnętrzne i wewnętrzne na ropę naftową, oczyszczalnię ścieków, pompownie ropy i p.poż (z czterema zbiornikami na wodę każdy po 2,5 tys. m sześc.) oraz pełną infrastrukturą z drogami, siecią kanalizacyjną i elektryczną. Inwestycja została zrealizowana według najwyższych standardów europejskich.

Terminal Naftowy w Gdańsku został zbudowany przez spółkę PERN.

Źródło: Ministerstwo Energii

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również