Ruszyła II edycja "Starcia Szlifierzy"

Preview
3M
Reklama
Reklama

Podczas pierwszych zawodów drugiej edycji „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie, które odbyły się podczas Centralnych Targów Budowlanych Building Solutions, w rywalizacji wzięło udział blisko 40 profesjonalistów z branży szlifierskiej. Wyłoniono 4 mistrzów, którzy wyszlifowali sobie drogę do finału drugiej edycji „Starcia Szlifierzy”.

Profesjonaliści z branży szlifierskiej, poza cennymi nagrodami, walczyli przede wszystkim o przepustkę do Wielkiego Finału. Oprócz sprawdzenia się w konkurencjach, szlifierze przybliżyli gościom i widzom targów swoją pracę oraz pokazali im, jak przebiega szlifowanie metalu.

Reklama

- Zwycięstwo w regionalnych zawodach „Starcia Szlifierzy” to dla mnie ogromne zaskoczenie, ale jednocześnie powód do radości i dumy. Najbardziej jednak cieszy mnie sam fakt, że zdecydowałem się wziąć w nich udział. To była czysta, sportowa rywalizacja. Dawno nie czułem takich emocji i takiej przyjemności z tego co robię - mówi Sylwester Kukiełka, zwycięzca „Starcia Szlifierzy” w Nadarzynie.

Specjaliści branży szlifierskiej sprawdzili swoje umiejętności w 5 konkurencjach. Największym uznaniem cieszyły się zadania praktyczne, w których uczestnicy mogli wykazać się swoim warsztatem pracy oraz zaangażowaniem.

Na początek uczestnicy zawodów uzupełnili 15 pytań w ramach testu Wiedza Mistrza. Druga konkurencja - Zręczność Szlifierza - sprawdzała sprawność zawodników - szlifierze mieli za zadanie uzbroić w jak najkrótszym czasie szlifierkę kątową. W konkurencji zatytułowanej Zaradność Szlifierza zawodnicy cięli stal nierdzewną, z kolei Refleks Szlifierza to konkurencja polegająca na szlifowaniu spoiny. O pierwszym miejscu zadecydowały sekundy. Na ostatniej prostej poszukiwano w profesjonalistach prawdziwego Instynktu Szlifierza. Zawodnicy musieli zdjąć 30 gram materiału z metalowego elementu. Decydujące były miligramy zdjętego materiału.

- Pierwszy etap drugiej edycji „Starcia Szlifierzy” spotkał się ponownie z dużym zainteresowaniem. Jako lider branży innowacyjnych technologii jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspierać szlifierzy w doskonaleniu swoich umiejętności oraz zwiększać bezpieczeństwo i jakość ich codziennej pracy. Oprócz aspektów zawodowych, „Starcie Szlifierzy” jest doskonałą okazją do integracji i wymiany opinii, co udowodniły zawody
w Nadarzynie – mówi Michał Niedbalski, Dyrektor Materiałów Ściernych.

Powiązane firmy

Reklama

 

Do Wielkiego Finału przeszło 4 najlepszych zawodników z Nadarzyna 
1. Laureat I miejsca – Sylwester Kukiełka z firmy „Sylwester Kukiełka” otrzymał nagłowie Versaflo z systemem filtrowania powietrza Adflo, produkty Cubitron II Scotch-Brite, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 800 zł.
2. Nagrodę za II miejsce – przyłbicę Speedglas XXi, produkty Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 500 zł otrzymał Przemysław Ugolik z firmy S&S Piłczyński.
3. Piotr Piłczyński z firmy S&S Piłczyński za zajęcie III miejsca nagrodzony został nagłowiem G500, produktami Cubitron i Scotch-Brite, szlifierką FLEX oraz bonem dla firmy o wartości 300 zł.
4. Wyróżnienie, przepustkę do Wielkiego Finału, nagrody w postaci ochronników słuchu Peltor Optime, produktów Cubitron i Scotch-Brite, szlifierki FLEX otrzymał Marcin Piłczyński z firmy Piłczyński ART.

Następne regionalne zawody w szlifowaniu odbędą się w Poznaniu i w Sosnowcu. Wyłonią one kolejnych mistrzów obróbki metalu, którzy wraz z laureatami z Nadarzyna zetrą się
w Wielkim Finale. Wtedy też powalczą o tytuł Szlif Mistrza 3M i cenne nagrody, w tym wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Źródło: 3M

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama