Ruszyła nowa edycja PowerUp! by InnoEnergy

PowerUp! © PowerUp!

Udostępnij:

1 marca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu dla start-upów z Europy Środkowej PowerUp! by InnoEnergy. To czwarta już edycja tego największego konkursu dla start-upów z sektora cleantech w Europie Środkowej.

Zwycięzcy konkursu oprócz nagród finansowych mogą liczyć na szansę dostępu do prestiżowego programu Highway by InnoEnergy, przekształcającego pomysły i projekty w rynkową rzeczywistość. Oferuje on początkującym przedsiębiorcom zarówno finansowanie do wysokości 150 tys. euro, jak i szerokie wsparcie w zakresie rozwoju i ochrony produktu, budowy zespołów, dostępu do międzynarodowych klientów oraz zewnętrznych źródeł finansowania.Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe, tłumaczy, że tym, co wyróżnia PowerUp! spośród innych konkursów, jest nie tylko bogate doświadczenie, ale przede wszystkim biznesowe podejście organizatorów: – Staramy się wskazywać rozwiązania i otwierać drzwi. InnoEnergy to wiodący akcelerator branży Cleantech, którego sukces bierze się stąd, że oprócz pieniędzy inwestujemy naszą wiedzę oraz kontakty. Zarządzamy największym ekosystemem innowacji na świecie, który liczy już ponad 320 członków. Wśród nich znajdują się wiodące przedsiębiorstwa energetyczne w Europie, ośrodki akademickie i badawcze, miasta oraz regiony. Do naszych udziałowców należą takie firmy jak Schneider Electric, EDF, AGH, Rafako czy Tauron.

Organizator podkreśla również, że na rynku energii szczególnie poszukiwane są obecnie rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city i energy storage. W spektrum zainteresowania są również technologie pozwalające na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i walkę ze smogiem. Zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu został start-up HeatVentors z Węgier, który zaprezentował innowacyjny sposób magazynowania energii cieplnej, zajmujący o 90% mniej powierzchni i pozwalający na oszczędność od 20 do 40% energii.

Zakres prezentowanych pomysłów był bardzo szeroki, jednakże, co najważniejsze, każdy z nich może potencjalnie przyczynić się do poprawy czystości naszego środowiska. Bacznie przyglądamy się zaprezentowanym firmom i jestem pewna, że z niektórymi z nich nawiążemy bliższą współpracę – mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes firmy Rafako, partnera ubiegłorocznej edycji konkursu.

Finał główny konkursu PowerUp! w Pradze i kilkanaście finałów krajowych poprzedzone zostaną Bootcampami. Te unikatowe warsztaty z najlepszymi europejskimi mentorami biznesowymi pozwalają na weryfikację modelu biznesowego i szlifują umiejętności prezentacyjne uczestników.

Aby przystąpić do konkursu, należy mieć prototyp produktu, zespół i do 15 kwietnia wypełnić formularz na stronie konkursowej www.powerup.innoenergy.com.Źródło: InnoEnergy

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również