Rzeczywisty kąt 90° w operacjach frezowania

© WIDIA

Udostępnij:

Platforma VSM 17 (Victory Shoulder Mill) firmy WIDIA, umożliwiająca uzyskiwanie rzeczywistego kąta 90° w operacjach frezowania występów, frezowania kształtowego, rowkowania, zagłębiania skośnego oraz frezowania z interpolacją śrubową i kołową, stanowi uniwersalne rozwiązanie dla warsztatów i zakładów obróbczych.

Platforma VSM17, zaprojektowana w celu osiągania niskiego poboru mocy w obrabiarkach i do procesów obróbki automatowej, pozwala efektywnie zwiększyć prędkość skrawania oraz wartości posuwu, co przekłada się na większą liczbę wyprodukowanych części.Korpusy frezów VSM17 mają integralny rowek wiórowy zaprojektowany do wydajnego odprowadzania wiórów oraz konstrukcję z hartowanej stali i utwardzone gniazda kieszeni zapewniające lepszą odporność na deformację. VSM17 oferuje agresywne zagłębianie skośne pod kątem 8,8° przy maksymalnej głębokości skrawania 16,45 mm. Platforma VSM 17 jest dostępna w wersjach z chwytami nasadzanymi, przykręcanymi, cylindrycznymi i Weldon wraz z wewnętrznym doprowadzaniem powietrza i chłodziwa.

Płytki VSM 17 mają wytrzymałe krawędzie skrawające, wiele różnych promieni naroży oraz dodatnią powierzchnię natarcia, co umożliwia uzyskiwanie rzeczywistego kąta 90° pomiędzy ścianami i jednocześnie zapewnia doskonałe wykończenie powierzchni ścian i podłoży. Zestawy startowe VSM1, zawierające korpus freza i dziesięć płytek, są obecnie dostępne u lokalnych dystrybutorów WIDIA.

Połączenie z NOVO
Warto również podkreślić, że platforma VSM17 jest dostępna poprzez NOVO, aplikację cyfrowej wiedzy procesowej opracowaną przez WIDIA. Dzięki potężnej wiedzy procesowej dostępnej na platformę iPad i inne urządzenia cyfrowe, NOVO pomaga użytkownikom zdefiniować parametry procesów obróbki, takie jak zagłębianie skośne i rowkowanie w określonych materiałach roboczych, a następnie natychmiast zredukować zestaw produktów do takich, które są w stanie wykonać zadanie (jak VSM17). Aplikacja NOVO oferuje w ten sposób znacznie bardziej użyteczną wiedzę procesową niż jakikolwiek inny katalog online – a wszystko to w ułamku czasu w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań.

www.widia.com

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również