Samoczyszczące się filtry segmentowe typu ZFS i ASF

©

Udostępnij:

Jak wynika z informacji podanej przez firmę 2B z Nysy, jest ona prawdopodobnie jedynym na świecie producentem samoczyszczących się filtrów w wykonaniu segmentowym. Wytwarza filtry samoczyszczące typu ZFS i automatyczne systemy filtracji typu ASF.

Są to w pełni automatyczne urządzenia do zatrzymywania cząstek stałych zawartych w przepływającej przez nie cieczy o niskiej lepkości (woda, emulsja, niektóre oleje itd.). Konstrukcja filtrów zapewnia ich ciągłą pracę bez konieczności stałego dozoru oraz bardzo niskie koszty eksploatacji. Oba systemy filtracji działają na podobnej zasadzie. Typy ASF i ZFS wykonywane są dla wydajności 20-5000 m3/h, dobór typu filtra zależy od specyfiki obiegu.Filtry typu ZFS i ASF charakteryzują się takimi cechami, jak: solidna budowa; prosta konstrukcja; brak elementów ruchomych wewnątrz filtra (jest jedynie armatura sterująca); różnorodność opcji sterowania; czyszczenie następujące przy wybranym spadku ciśnienia lub w zaprogramowanym czasie, lub poprzez impuls dany przez obsługę ze skrzynki sterowniczej; minimalne straty cieczy filtrowanej; oczyszczanie cieczą przefiltrowaną; duża powierzchnia filtracyjna; możliwość ręcznego płukania filtra w przypadku braku zasilania energią elektryczną; krótki czas płukania filtra; łatwo regenerowalne, szczelinowe elementy filtracyjne; dokładność filtracji od 30 do 3000 mm; wysoka trwałość filtra; brak potrzeby stałej obsługi i możliwość dokonywania przeglądów podczas pracy filtra; a także niski koszt eksploatacji.

Ponadto firma 2B produkuje m.in. w pełni automatyczne, samooczyszczające się filtry kompaktowe typu AFM. Są to filtry o wydajności od 100 do 3000 m3/h i dokładności filtracji od 30 µm do 5 mm. Bardzo dobrze nadają się do filtrowania wody i cieczy o niskiej lepkości (w różnych zastosowaniach).

(ak)

www.2b.com.pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również