Sandisk wprowadza wysokiej klasy karty pamięci przeznaczone do telefonów komórkowych

©

Udostępnij:

SanDisk Corporation, lider w dziedzinie pamięci flash, poinformował, że nowe karty pamięci SanDisk Mobile Ultra microSD, microSDHC i Memory Stick Micro (M2) o pojemnościach 2GB, 4GB i 8GB będą wkrótce dostępne w Polsce. Są to pierwsze na rynku karty wysokiej klasy przeznaczone do telefonów komórkowych. 

Karty SanDisk Mobile Ultra są czymś, co każdy miłośnik cyfrowych multimediów powinien posiadać. Zapewniają one dużą szybkość transmisji, co oznacza, że użytkownicy będą mogli teraz szybciej kopiować pliki pomiędzy kartą i komputerem. Dodatkowo karty SanDisk Mobile Ultra „budzą" multimedialne funkcje telefonów komórkowych, pozwalając na przechowywanie większej ilości map, muzyki, wideo, zdjęć, gier i aplikacji. Osoby, które chętnie wykorzystują telefon do kręcenia filmów mogą szybko i wydajnie zamieścić pliki w serwisach społecznościowych albo na witrynach przeznaczonych do udostępniania wideo. Dla większej wygody karty są sprzedawane z czytnikiem MobileMateTM, który można podłączyć bezpośrednio do portu USB 2.0, co pomaga w szybkim przenoszeniu i łatwym zarządzaniu cyfrową treścią.  - W ciągu ostatnich dwóch telefony komórkowe zaczęły dwukrotnie częściej być używane do zastosowań multimedialnych, takich jak fotografia komórkowa, pobieranie muzyki, filmowanie i pozycjonowanie GPS, a do 2012 roku światowe wydatki na mobilne media mają przekroczyć 50,5 miliardów funtów - powiedział David Kerr, wiceprezes ds. badań nad telefonią komórkową w Strategy Analytics. - Premiera tych produktów dowodzi, że SanDisk potrafi przewidzieć zmieniające się potrzeby użytkowników i dostarczyć im właściwe rozwiązania pamięciowe za właściwą cenę. Michael Romero, wiceprezes działu Mobile Retail Business w firmie SanDisk, powiedział: - Nowa linia SanDisk Mobile Ultra ułatwi życie konsumentom, pozwalając im zabierać w podróż zdjęcia, mapy, muzykę, wideo, gry i inne duże pliki. Karty te stanowią najwygodniejszy sposób przechowywania, przenoszenia i odtwarzania treści w telefonach komórkowych. Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek te szybkie produkty wysokiej klasy, które spełnią  potrzeby użytkowników i zaspokoją rosnący popyt.Przykład wykorzystania pojemności

Dysponując 8GB pamięci użytkownik będzie mógł na przykład zapisać ponad 1000 piosenek, 1200 zdjęć i 21 godzin wideo, co wystarczy, aby przejechać z Krakowa do Gdańska bez dwukrotnego wysłuchania tej samej piosenki, wypełnić zdjęciami sześć albumów fotograficznych oraz obejrzeć filmowe serie „Gwiezdne Wojny" i „Matrix". Karty microSD są przeznaczone do starszych modeli telefonów komórkowych i mieszczą najwyżej 2GB danych. Karty microSDHC, dostępne w wersjach o pojemności 4GB i 8GB, nadają się idealnie do nowszych telefonów, które zwykle są kompatybilne z tymi pojemniejszymi kartami. Karty Memory Stick Micro M2 są przeznaczone do nowej generacji telefonów Sony Ericsson, które obsługują pojemności 2GB, 4GB i 8GB. Karty SanDisk Mobile Ultra są objęte 10-letnią gwarancją.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również