Sandvik Coromant ma nowego prezesa

Helen Blumqvist, prezes Sandvik Coromant © Sandvik Coromant

Udostępnij:

Firma Sandvik Coromant poinformowała, że jej nowym prezesem zostanie Helen Blomqvist, która 1 grudnia br. zastąpi na tym stanowisku Nadine Crauwels.

Jako prezes Helen Blomqvist będzie odpowiedzialna za wzmocnienie czołowej pozycji Sandvik Coromant na rynku narzędzi produkcyjnych i rozwiązań do obróbki skrawaniem oraz za szerzenie wiedzy stymulującej rozwój przemysłu wytwórczego. Będzie podlegać nowo mianowanej prezes Sandvik Machining Solutions, Nadine Crauwels, i będzie członkiem zespołu kierowniczego Sandvik Machining Solutions. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 grudnia 2020 r.Helen Blomqvist posiada rozległe doświadczenie w pracy w firmie Sandvik Coromant, do której dołączyła w roku 2003 jako inżynier badawczy. W swojej 17-letniej karierze zajmowała różne stanowiska kierownicze w działach zarządzania produktami oraz badań i rozwoju, a także w dziale sprzedaży, gdzie pełniła funkcję dyrektora generalnego ds. obszaru sprzedaży na region Europy Północnej. Posiada dwa patenty, a w 2018 r. zdobyła tytuł Lidera Roku Sandvik Coromant.

Helen Blomqvist posiada stopień doktora Uniwersytetu Sztokholmskiego w dziedzinie chemii strukturalnej. – Z przyjemnością i poczuciem zaszczytu przyjmuję możliwość kierowania firmą Sandvik Coromant, która ma fantastyczne warunki do tworzenia dla naszych klientów produktów i rozwiązań o wartości dodanej. Cieszę się, że będę mogła współpracować z zespołem kierowniczym, pracownikami i partnerami Sandvik Coromant, rozwijając dalej naszą ofertę i możliwości w zakresie innowacji oraz realizując naszą strategię przewodzenia w branży i kształtowania przyszłości przemysłu wytwórczego. Skupię się na wzmocnieniu naszej roli jako lidera rynku – mówi Helen Blomqvist.

Źródło: Sandvik Coromant

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również