Sapa częścią Hydro

logo Hydro © Hydro

Udostępnij:

Z dniem 15 stycznia br. firma Sapa Aluminium sp. z o.o. formalnie zmieniła nazwę na Hydro Extrusion Poland sp. z o.o. Od tego dnia pod tą nazwą spółka będzie prowadzić działalność gospodarczą w naszym kraju.

Przypomnijmy, na mocy porozumienia między Orkla i Norsk Hydro, 10 lipca 2017 r. Hydro stało się wyłącznym właścicielem marki Sapa, która jest teraz częścią tego globalnego koncernu. Fuzja tych dwóch marek stwarza przedsiębiorstwu nowe możliwości rozwoju, rozszerzenia zasięgu oraz umocnienia pozycji na rynku krajowym i międzynarodowym.Zmiana nazwy jest kolejnym z etapów trwającego od października ub.r. procesu integracyjnego, w ramach którego wprowadzono już logo Hydro, nowy adres strony internetowej (hydroextrusions.com) oraz kanały komunikacji w mediach społecznościowych. Pozostałe dane rejestrowe spółki, jak np. NIP, REGON, numer KRS, numery rachunków bankowych, a także adresy siedziby i zakładów produkcyjnych nie uległy zmianie. Hydro Extrusion Poland posiada zatem dwa zakłady produkcyjne (w Trzciance i Chrzanowie) oraz zakład obróbki profili w Łodzi, zatrudniając około 1400 osób.

Fakty:

  • Spółka Sapa stała się jednostką organizacyjną przedsiębiorstwa Hydro, pod nazwą Extruded Solutions.
  • Zatrudniając 35 tysięcy pracowników, Hydro dysponuje ogólnoświatowym zasięgiem, jak również lokalną obecnością i działalnością na wszystkich kontynentach, w około 40 państwach, gdzie służy łącznie około 30 tysiącom klientów.
  • Hydro jest globalnym, całkowicie zintegrowanym przedsiębiorstwem przemysłu aluminiowego. To jeden z największych producentów aluminium pierwotnego, prowadzący działalność także na polach wydobycia boksytów i tlenków glinu oraz wytwarzania energii – najistotniejszych czynników produkcji aluminium pierwotnego.
  • Hydro należy ponadto do najważniejszych europejskich dostawców wyrobów walcowanych – na rzecz klientów z przemysłu budowlanego, opakowaniowego, litograficznego i motoryzacyjnego.
  • Hydro ma do dyspozycji potężne zasoby badawczo-rozwojowe, związane z technologiami przetwórczymi z zakresu wytopu i recyklingu, technologiami materiałowymi oraz produktami i rozwiązaniami przeznaczonymi dla klientów.

Źródło: Hydro Extrusion Poland

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również