Schneider Electric wprowadza rozdzielnicę Smart Panel

Schneider Electric

Firma Schneider Electric poszerzyła swoją ofertę inteligentnych rozwiązań EcoStruxure Power o cyfrową rozdzielnicę Smart Panel, dzięki której możliwe będzie ograniczenie przestojów oraz szczegółowy monitoring zasobów i energii.

Cyfryzacja i wizualizacja to dwa nowe i już kluczowe elementy strategii zwiększania efektywności energetycznej budynków. Ich połączenie zapewnia nie tylko oszczędności, ale i większą kontrolę nad wykorzystaniem zasobów. Inteligentne urządzenia, zdolne do integracji z nowoczesnymi systemami, powinny zapewnić czytelny wgląd w najważniejsze statystyki oraz automatycznie reagować na pojawiające się wyzwania.

Do czego służy Smart Panel?
Inteligentne rozdzielnice Smart Panel to proste rozwiązania do zarządzania rozdziałem energii elektrycznej. Dzięki nim urządzenia elektryczne w przedsiębiorstwie wysyłają informacje o swoim stanie w czasie rzeczywistym, a dane prezentowane są w przejrzysty sposób na ekranie komputera lub inteligentnego urządzenia. Dzięki temu możliwy jest monitoring instalacji elektrycznych - wskazanie źródeł przeciążeń i obszarów o niższej efektywności. Udostępnione informacje ułatwiają podejmowanie decyzji oraz identyfikację przyczyn alarmów.

Najważniejsze funkcjonalności

Obsługa sieci Ethernet – rozdzielnice Smart Panel wykorzystują architekturę sieci Ethernet, co eliminuje problemy z przepustowością i umożliwia monitorowanie budynku w czasie rzeczywistym, przesyłając dane bezpośrednio do panelu kontrolnego na komputerze lub inteligentnym urządzeniu.

Elastyczność i skalowalność – rozdzielnice Smart Panel można połączyć z automatycznymi wyłącznikami Schneider Electric, wykorzystując do tego zespoły zabezpieczająco-sterujące Micrologic od 20 A do 6000 A.

Specjalne powiadomienia e-mail – moduły komunikacyjne w inteligentnych rozdzielnicach Smart Panel — w tym np. moduły IFE, SmartLink i Com’X — zaprogramowano tak, by wysyłały pocztą e-mail praktyczne ostrzeżenia. Wystarczy aktywować interesujące nas ostrzeżenia i wprowadź adres e-mail, na który mają być wysyłane.

Zdalne monitorowanie – rozdzielnice Smart Panel umożliwiają zarządzanie zasobami systemów rozdziału energii elektrycznej z różnych lokalizacji na terenie kampusu i całego świata. Możliwe jest śledzenie informacji dotyczących energii i właściwościach fizycznych, w tym informacji o statusie zadziałania i liczbie cykli, a także wskaźniki zużycia styków.

W Schneider Electric współtworzymy trendy w zmieniającym się świecie energii. Decentralizacja, cyfryzacja i przestawienie się na energię elektryczną to tylko niektóre z nich. Rozwijamy technologię IoT i chmury, diagnostykę, mobilność oraz cyberbezpieczeństwo, by połączyć je w zestaw narzędzi idealnych do zarządzania energią. Poprzez analitykę danych generowanych na bieżąco w środowisku IoT możemy znacząco zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstw i pomóc im w transformacji – komentuje Jacek Parys, wiceprezes Pionu Budynków w Schneider Electric. – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują dane z infrastruktury energetycznej tak, by na ich podstawie optymalizować procesy i zwiększać efektywność instalacji.

Przydatność dla każdego
Funkcjonalność produktu Smart Panel widoczna jest w każdym środowisku. Producenci rozdzielnic, za pomocą gotowej do użytku architektury, mogą integrować swoje projekty z inteligentnymi technologiami. Wykonawcy otrzymują łatwe do wdrożenia rozwiązania, dzięki którym projekt jest realizowany w przewidzianym czasie i z zachowaniem odpowiedniej jakości. Właścicielom i zarządcom budynków, Smart Panel zapewnia ich efektywną eksploatację, optymalizację kosztów energii oraz całkowite wyeliminowanie przestojów i awarii.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę