Schneider Electric wprowadza rozdzielnicę Smart Panel

Schneider Electric, rozdzielnica Smart Panel © Schneider Electric

Udostępnij:

Firma Schneider Electric poszerzyła swoją ofertę inteligentnych rozwiązań EcoStruxure Power o cyfrową rozdzielnicę Smart Panel, dzięki której możliwe będzie ograniczenie przestojów oraz szczegółowy monitoring zasobów i energii.

Cyfryzacja i wizualizacja to dwa nowe i już kluczowe elementy strategii zwiększania efektywności energetycznej budynków. Ich połączenie zapewnia nie tylko oszczędności, ale i większą kontrolę nad wykorzystaniem zasobów. Inteligentne urządzenia, zdolne do integracji z nowoczesnymi systemami, powinny zapewnić czytelny wgląd w najważniejsze statystyki oraz automatycznie reagować na pojawiające się wyzwania.Do czego służy Smart Panel?
Inteligentne rozdzielnice Smart Panel to proste rozwiązania do zarządzania rozdziałem energii elektrycznej. Dzięki nim urządzenia elektryczne w przedsiębiorstwie wysyłają informacje o swoim stanie w czasie rzeczywistym, a dane prezentowane są w przejrzysty sposób na ekranie komputera lub inteligentnego urządzenia. Dzięki temu możliwy jest monitoring instalacji elektrycznych - wskazanie źródeł przeciążeń i obszarów o niższej efektywności. Udostępnione informacje ułatwiają podejmowanie decyzji oraz identyfikację przyczyn alarmów.Najważniejsze funkcjonalności

Obsługa sieci Ethernet – rozdzielnice Smart Panel wykorzystują architekturę sieci Ethernet, co eliminuje problemy z przepustowością i umożliwia monitorowanie budynku w czasie rzeczywistym, przesyłając dane bezpośrednio do panelu kontrolnego na komputerze lub inteligentnym urządzeniu.

Elastyczność i skalowalność – rozdzielnice Smart Panel można połączyć z automatycznymi wyłącznikami Schneider Electric, wykorzystując do tego zespoły zabezpieczająco-sterujące Micrologic od 20 A do 6000 A.

Specjalne powiadomienia e-mail – moduły komunikacyjne w inteligentnych rozdzielnicach Smart Panel — w tym np. moduły IFE, SmartLink i Com’X — zaprogramowano tak, by wysyłały pocztą e-mail praktyczne ostrzeżenia. Wystarczy aktywować interesujące nas ostrzeżenia i wprowadź adres e-mail, na który mają być wysyłane.

Zdalne monitorowanie – rozdzielnice Smart Panel umożliwiają zarządzanie zasobami systemów rozdziału energii elektrycznej z różnych lokalizacji na terenie kampusu i całego świata. Możliwe jest śledzenie informacji dotyczących energii i właściwościach fizycznych, w tym informacji o statusie zadziałania i liczbie cykli, a także wskaźniki zużycia styków.

W Schneider Electric współtworzymy trendy w zmieniającym się świecie energii. Decentralizacja, cyfryzacja i przestawienie się na energię elektryczną to tylko niektóre z nich. Rozwijamy technologię IoT i chmury, diagnostykę, mobilność oraz cyberbezpieczeństwo, by połączyć je w zestaw narzędzi idealnych do zarządzania energią. Poprzez analitykę danych generowanych na bieżąco w środowisku IoT możemy znacząco zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstw i pomóc im w transformacji – komentuje Jacek Parys, wiceprezes Pionu Budynków w Schneider Electric. – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują dane z infrastruktury energetycznej tak, by na ich podstawie optymalizować procesy i zwiększać efektywność instalacji.

Przydatność dla każdego
Funkcjonalność produktu Smart Panel widoczna jest w każdym środowisku. Producenci rozdzielnic, za pomocą gotowej do użytku architektury, mogą integrować swoje projekty z inteligentnymi technologiami. Wykonawcy otrzymują łatwe do wdrożenia rozwiązania, dzięki którym projekt jest realizowany w przewidzianym czasie i z zachowaniem odpowiedniej jakości. Właścicielom i zarządcom budynków, Smart Panel zapewnia ich efektywną eksploatację, optymalizację kosztów energii oraz całkowite wyeliminowanie przestojów i awarii.

Źródło: Schneider Electric

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również