Schneider Electric zmienia strategię

© Schneider Electric

Udostępnij:

Schneider Electric rozwija strategię wykorzystania internetu rzeczy (IoT) opartą na technologiach Operational Intelligence. Ponadto rozpoczyna współpracę z Industrial Internet Consortium (IIC), której celem jest rozwój i wdrażanie rozwiązań wpisujących się w trend IoT.

Nowa strategia jest odpowiedzią na zachodzący obecnie proces transformacji sektora przemysłowego, biznesu i sfery społecznej w wyniku trzech postępujących zjawisk: urbanizacji, cyfryzacji i industrializacji. Strategia Life Is On, jest kontynuacją przyjętej przez Schneider Electric filozofii wykorzystania technologii Operational Intelligence i budowania rozwiązań w oparciu o Internet rzeczy. To podejście ma doprowadzić do zmiany sposobu, w jaki ludzie i przedsiębiorstwa korzystają z energii oraz automatyzują procesy przemysłowe. Strategia ma również ułatwić klientom firmy podejmowanie lepszych decyzji biznesowych, co przełoży się na podniesienie jakości życia.- Tworzymy technologie zarządzania energią i automatyki, które gwarantują, że wszyscy mogą cieszyć się życiem i nieprzerwanym dostępem do energii. Uważamy, że dostęp do energii jest fundamentalnym prawem każdego człowieka na świecie, dlatego opracowujemy rozwiązania, dzięki którym systemy energetyczne stają się bezpieczniejsze, bardziej niezawodne, efektywne, zrównoważone i lepiej skomunikowane - komentuje Jean-Pascal Tricoire, Chairman and CEO, Schneider Electric.

Technologie IoT mają fundamentalne znaczenie w głównych segmentach rynku, na których skupia się Schneider Electric, takich jak gospodarka wodna, przemysł gazowniczy i naftowy, centra przetwarzania danych, górnictwo, usługi komunalne, służba zdrowia, przemysł spożywczy i technologie Smart City, oferując klientom skuteczne metody uzyskania maksymalnej efektywności i zrównoważonego rozwoju. Kluczowym elementem strategii marki Life Is On jest dostarczanie nowych rozwiązań i usług, aby w jeszcze większym stopniu realizować misję Schneider Electric, oraz zapewniać lepszą łączność, zrównoważony rozwój, efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo operacji.

Współpraca z partnerami dla rozwoju IoT

Przedstawiciele Schneider Electric zostali wybrani do komitetu zarządzającego organizacji Industrial Internet Consortium (IIC), aby wspierać skuteczniejsze wdrażanie systemów wykorzystujących IoT. Schneider Electric znalazł się w gronie liderów firm takich jak: AT&T, Cisco, General Electric, IBM i Intel, którzy pracują nad rekomendacjami dotyczącymi specyfikacji dla przemysłu mającymi przyspieszyć proces wdrażania przemysłowych technologii IoT na całym świecie.

Według prognoz firmy doradczej McKinsey, do 2025 roku wartość rynku rozwiązań opartych na internecie rzeczy ma wzrastać o 10 trylionów dolarów rocznie.

Ponadto firma Schneider Electric rozpoczęła współpracę z konsorcjum badawczym Hong Kong University of Science and Technology-Massachusetts Institute of Technology (HKUST-MIT) Research Alliance Consortium, mającą na celu rozwój i wdrażanie rozwiązań opartych na IoT.

Źródło: Schneider Electric

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również