Seco uzupełniło oprawki Combimaster o technologię Steadyline™

Preview
Reklama
Reklama

Seria Steadyline Combimaster poszerza gamę cieszącej się dużym powodzeniem rodziny Combimaster. Teraz ta seria oprawek narzędziowych do obróbki średniej wielkości elementów jest też wyposażona w najnowocześniejszą technologię tłumienia drgań. Dzięki temu frezy z rodziny Combimaster będą mogły być jeszcze szerzej stosowane, zwłaszcza podczas korzystania z długich wysięgników lub przy niestabilnych mocowaniach.

Sukces serii Combimaster to głównie wynik uniwersalności, którą oferuje producentom. System zapewnia łatwą wymianę freza i pozwala na stosowanie frezów kątowych, walcowo-czołowych, do planowania, kopiowych, wgłębnych i tarczowych. Steadyline charakteryzuje się systemem tłumienia dynamicznego, który automatycznie przeciwdziała wibracjom narzędzia i eliminuje je. Jest to cecha szczególnie cenna, gdy konieczne jest użycie długich wysięgników, ponieważ system ten może znacznie zwiększyć trwałość ostrza i bezpieczeństwo procesu. Eliminacja wibracji pozwala także na użycie bardziej agresywnych parametrów obróbki skrawaniem, co skraca czas obróbki maksymalnie do 50%.

Wersje oprawek Steadyline Combimaster mają różne długości i średnice. Typ EPB K820 ma konstrukcję stożkową, pozwalającą osiągnąć równowagę między sztywnością a dostępnością elementu obrabianego. Typ EPB K821 natomiast ma konstrukcję cylindryczną idealną do obróbki bardziej trudno dostępnych elementów.

Reklama

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama