SECO/WARWICK świętuje 25 lat

© Seco

Udostępnij:

31 maja firma SECO/WARWICK zorganizowała w Świebodzinie uroczystą imprezę z okazji 25 lat istnienia. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniamy polskiego producenta oraz wziąć udział w otwarciu nowoczesnego laboratorium metalograficznego.

Srebrny jubileusz spółki odbył się w jej europejskiej siedzibie w Świebodzinie. To właśnie tam 25 lat temu powstało SECO/WARWICK. Firma zaprosiła na to wydarzenie nie tylko partnerów biznesowych, ale także prelegentów, którzy opowiedzieli o historii firmy, rozwoju oraz planach na przyszłość. Wśród nich znaleźli się między innymi: przewodniczący rady nadzorczej i jeden z założycieli SECO/WARWICK - Andrzej Zawistowski, prezes grupy Paweł Wyrzykowski oraz prezes SECO/WARWICK Europe - Bartosz Klinowski. Z okazji jubileuszu, firmę odwiedziło prawie 100 gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, media regionalne i branżowe, a także przedstawiciele środowisk naukowych oraz liczni współpracownicy spółki. Spotkanie było doskonałą okazją do przyjrzenia się z bliska najnowszym osiągnięciom firmy takim jak ZeroFlow i UniCase Master.Ważną częścią wydarzenia było otwarcie nowego laboratorium metalograficznego i nowoczesnej części R&D. W laboratorium SECO/WARWICK prowadzić będzie własne, unikalne badania, wykonywać pełne testy metalograficzne, rozwijać otrzymaną lub zakupioną technologię, ekspansywnie inwestować w nowe przedsięwzięcia produkcyjnie na całym świecie. Jednym słowem być centrum technologicznym i biznesowym na skalę globalną.

- SECO/WARWICK potwierdza swą silną pozycję innowatora, ale nie zbudowałoby jej gdyby nie takie przedsięwzięcia jak to pokazane podczas jubileuszu. Mowa o nowoczesnym laboratorium metalograficznym. To właśnie w nim i dzięki takim inicjatywom zapewniamy naszym inżynierom doskonałe warunki rozwojowo-badawcze, aby ci mogli tworzyć, testować, analizować i wprowadzać na rynek swoje wynalazki - komentował Bartosz Klinowski, prezes SECO/WARWICK Europe.

Nowoczesne laboratorium wpisuje się w nurt przemysłu 4.0., którego założenia przedstawiał w trakcie wydarzenia prezes spółki ASTOR - Stefan Życzkowski, partner technologiczny SWE. Z kolei o ofercie spółki SWS opowiedział dyrektor zarządzający SWS, Robert Kucharski.

Historia globalnego sukcesu

Firma SECO/WARWICK powstała w 1991 roku, a jej założycielem był Andrzej Zawistowski. Mijające ćwierćwiecze było okresem szybkiego rozwoju firmy. Dziś SECO/WARWICK to globalna grupa kapitałowa z oddziałami: w Chinach, Brazylii, Indiach czy w Stanach Zjednoczonych, halami produkcyjnymi o łącznej wielkości 50 000 m2, 7 spółkami córkami na 4 kontynentach i tysiącem pracowników na całym świecie. Sama europejska spółka SECO/WARWICK, to dziś już 5 spółek córek i pół tysiąca pracowników, bo dokładnie tylu pracuje w tej części, tworząc tysiące rozwiązań dostarczanych w każdy zakątek świata.

- Od początku firmie SECO/WARWICK przyświecała idea partnerstwa, a także uczciwego podejścia do biznesu, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to się opłaciło. Wciąż w pamięci mam wiele chwil, które pozwoliły nam się rozwinąć, pozyskać kluczowych klientów i dojść do miejsca, w którym obecnie jesteśmy. Warto wspomnieć, że swój sukces zawdzięczamy wiedzy, doświadczeniu i pasji, nie tylko w zakresie myśli technologicznej i prac inżynieryjnych, ale również w dążeniu do budowy i rozwoju globalnej potęgi SECO/WARWICK. Dziś do naszych przewag należy elastyczność i indywidualne podejście do klienta, a także szybkość reakcji, jeśli chodzi o opracowanie lub dostosowanie rozwiązań technologicznych do wszelkich potrzeb - opowiadał Andrzej Zawistowski, przewodniczący rady nadzorczej SECO/WARWICK.

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również