Sejm przyjął ustawę o efektywności energetycznej

©

Udostępnij:

Nowa ustawa wejdzie w życie już od października 2016 roku. Jej głównym celem jest poprawa efektywności energetycznej i innowacyjności polskiej gospodarki.

Realizacja przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, poza wymierną oszczędnością energii, będzie stymulować również wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim.Wiceminister energii Andrzej Piotrowski podkreślił, że projekt znosi obowiązek przeprowadzenia przetargu, w wyniku którego prezes URE dokonuje wyboru przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. - Będzie to znaczne uproszczenie procedury wydawania świadectw efektywności energetycznej – powiedział. - Rezygnacja z przetargów jest wynikiem negatywnych doświadczeń związanych z ich wprowadzeniem w 2013, 2014 i 2015 r. – dodał.

Zwrócił także uwagę, że według resortu energii nie ma zagrożenia, aby ci którzy stanęli do przetargu i spełniają warunki formalne, nie mogli w tym roku skorzystać z białych certyfikatów. Przypomniał, że rozstrzygnięcie przetargu ogłoszonego przez Prezesa URE w dniu 29 grudnia 2015 r. nastąpi prawdopodobnie do końca czerwca br. Dodał również, że w 2016 r. jeszcze jeden taki przetarg będzie ogłoszony. Zdaniem ministra zapisane w ustawie regulacje dotyczące postępowań wszczętych, a niezakończonych przed dniem jej wejścia w życie, pozwolą na wydawanie świadectw według obowiązujących dotychczas przepisów.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również