Serwis olejowy Fuchs w zakładzie DMG MORI – Famot w Pleszewie

Fuchs Oil, DMG Mori © Fuchs Oil

Udostępnij:

W listopadzie 2018 przedstawiciele Fuchs Polska i Famot Pleszew podpisali umowę współpracy w zakresie outsourcingu gospodarki olejowej (CPM). Kontrakt został podpisany na 3 lata. Serwis CPM rozpoczął pracę w zakładach Famot z początkiem bieżącego roku.

Famot otrzymuje od Fuchs Oil profesjonalny serwis oraz pełne zarządzanie produktem i procesami od zakupów, przez wdrożenie, zastosowanie, pielęgnację, po utylizację, połączone z nowoczesnymi narzędziami IT: program IT, skanery, magazynowanie w chmurze, analiza danych, itd. Dodatkowo mają miejsce ujednolicenie środków smarnych, standaryzacja procesów, łatwość atestacji, negocjacje globalne w obszarze ceny, logistyki, rozwój produktu zarządzany globalnie, czy scentralizowanie działań R&D.Co spowodowało wybór Fuchs jako partnera? Kompetencje pracowników, dotychczasowe sukcesy i doświadczenie w tego typu usługach oraz natychmiastowa reakcja, działania proaktywne, wskazanie obszarów do poprawy i optymalizacji.

Famot Pleszew jest producentem najnowocześniejszych obrabiarek DMG Mori. Zakład jest stale rozbudowywany i docelowo, do 2020 r., ma produkować około 2000 obrabiarek. Aktualnie trwa budowa kolejnej hali, w której pracować będzie 8 bardzo dużych wielozadaniowych centrów obróbkowych.

Fuchs jest największym niezależnym producentem środków smarnych na świecie, z oddziałem w Polsce. W siedzibie w Gliwicach produkowanych jest prawie 33 tysiące ton środków smarnych, a trwająca od kilku lat ciągła rozbudowa zakładu ma zapewnić moce produkcyjne na poziomie 50 tys. do 2025 r.W 2017 r. firmy DMG Mori i Fuchs podpisały globalny kontrakt mający na celu wzmocnienie relacji biznesowych, opartych przede wszystkim na przewadze technologicznej. Jako partnerzy technologiczni, firmy planują wspólnie rozwijać nowe środki smarne i usługi związane ściśle ze stosowaniem ich w obrabiarkach. Kolejnym celem współpracy jest dalszy rozwój rozwiązań cyfrowych w procesie produkcji i monitoringu warunków pracy zarówno maszyn, jak i całych zakładów produkcyjnych.

Źródło: Fuchs Oil

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również