Siemens dostarczy 50 pojazdów kolei podmiejskiej na rynek amerykański

Siemens Mobility, kolej podmiejska S700 © Siemens Mobility

Udostępnij:

Firma Siemens Mobility otrzymała dwa zlecenia na dostawę niskopodłogowych pojazdów kolei podmiejskiej S700. Dwadzieścia pięć pojazdów trafi do spółki Metropolitan Transit System (MTS) w San Diego, z kolei 26 pojazdów zasili flotę przewoźnika TriMet w Portland w stanie Oregon. Dostawy rozpoczną się w 2021 r.

Nowe pociągi dla San Diego będą służyły na całej dwutorowej sieci o długości 85 km, w tym ok. 18-kilometrowym nowym odcinku Mid-Coast Trolley. Będzie to przedłużenie obecnej linii niebieskiej z centrum miasta na północ do centrum kalifornijskiego kampusu uniwersyteckiego w San Diego. Nowe pojazdy zastąpią obecne wagony SD10 LRV, które zostały wyprodukowane przez spółkę Siemens Mobility w latach 90. poprzedniego wieku. Obecny zakup oraz następne przyczynią się do całkowitej wymiany floty w San Diego na niskopodłogową.

– Współpraca spółki Siemens Mobility z San Diego rozpoczęła się niemal 40 lat i cały czas jest rozwijana. MTS świadczy usługi transportowe ponad 40 milionom pasażerów rocznie, a nowe pojazdy przyczynią się do jeszcze lepszej obsługi mieszkańców tego regionu, w tym turystów i studentów – powiedziała Sabrina Soussan, CEO Siemens Mobility.Dodatkowo, spółka wyprodukuje także 26 pojazdów kolei podmiejskiej S700 dla największego przewoźnika w Oregonie – TriMet. Kontrakt zawiera również opcję na 60 dodatkowych pojazdów, które mogłyby pokryć zapotrzebowanie na rozbudowanych liniach MAX Red Line w kierunku Fair Complex oraz dla korytarza południowo-zachodniego. Dzięki temu kontraktowi flota TriMet będzie się składała wyłącznie z pojazdów Siemensa.

– Przez ponad 20 lat, nasze stosunki ze spółką TriMet zacieśniały się wraz z rozbudową naszej pierwszej północno-amerykańskiej floty pojazdów niskopodłogowych, zapewniając usługi transportu osobowego na najwyższym poziomie – dodała szefowa Siemens Mobility.

Dostawy pojazdów dla MTS w San Diego oraz TriMet w Portland rozpoczną się w 2021 r. Pojazdy S700 są najnowszą wersją w pełni elektrycznych, niskopodłogowych S70, produkowanych w zakładach firmy w kalifornijskim Sacramento. Charakteryzują się otwartą przestrzenią dzięki użyciu ramy niskopodłogowej. Szerokie przejścia ułatwiają pasażerom przemieszczanie się wewnątrz wagonów i umożliwiają transport wózków oraz rowerów.


TOP w kategorii
Siemens Mobility to lider rynku w segmencie lekkich pojazdów szynowych w Stanach Zjednoczonych z zamówieniami na ponad 1800 wagonów. Spółka projektuje i produkuje wszelkiego rodzaju pojazdy szynowe, w tym wagony kolei miejskiej, wagony pociągów regionalnych, tramwajów, pociągów metra, lokomotyw, wagonów pasażerskich oraz pociągów dużych prędkości. W Stanach Zjednoczonych Siemens Mobility dostarcza pojazdy szynowe, lokomotywy, podzespoły oraz systemy ponad 25 firmom w takich miastach jak Waszyngton D.C., Nowy Jork, Boston, Chicago, Phoenix, Seattle, Miami, Orlando, Filadelfia, Denver, Baltimore, Salt Lake City, Minneapolis, Houston, Portland, Sacramento, San Diego, St. Louis, Atlanta oraz Charlotte.

Źródło: Siemens

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również