Siemens poszerza ofertę o system monitorujący dla taboru i infrastruktury

Siemens, systemy monitorujące © Siemens

Udostępnij:

Siemens zakupił grupę MRX Technologies, z siedzibą w Perth w Australii, realizując swoją strategię rozwoju cyfrowej obsługi technicznej. MRX Technologies to firma, która wdraża monitoring dla taboru i infrastruktury oraz systemy kontrolne dla linii kolejowych.

Grupa MRX Technologies działa na rynku od 1996 r. i oferuje swoje usługi producentom oraz operatorom systemów kolejowych. Firma ma bogate portfolio w zakresie cyfrowego monitoringu taboru i infrastruktury kolejowej. Dostarcza szczegółowych danych pomiarowych wykorzystywanych do optymalizacji kosztów utrzymania systemów obsługi technicznej.Pozyskana firma będzie działać jako niezależna spółka w ramach branży Mobility Siemensa. Finalizacja transakcji nastąpi najprawdopodobniej na początku lipca tego roku. Strony uzgodniły, że nie będą ujawniać danych finansowych tej transakcji.

- Dla Siemensa bardzo ważna jest analiza stanu urządzeń oraz konserwacja zapobiegawcza. Monitoring cyfrowy komponentów oraz systemów połączony z analizą dużej ilości danych pozwala na wykrycie źródeł potencjalnych problemów we wczesnym stadium ich rozwoju. Dzięki współpracy z grupą MRX Technologies, zyskujemy bardzo kompetentnego partnera, który jest w stanie zebrać bardzo szeroki zakres danych na temat systemów kolejowych, które następnie posłużą jako punkt wyjścia dla naszego centralnego systemu diagnostycznego - wyjaśnia Johannes Emmelheinz z Siemens AG.

- Naszym celem jest oferowanie jeszcze sprawniejszych systemów. Łączymy cyfryzację odpowiednich danych z systemem analizy danych Siemensa, tworząc wyjątkową ofertę na rynku. Razem poprowadzimy branżę kolejową ku cyfrowej przyszłości - powiedział Jim Blair, udziałowiec oraz dyrektor wykonawczy w MRZ Technologies.

Bezawaryjne utrzymanie ruchu taboru kolejowego i infrastruktury oraz konserwacja zapobiegawcza nabiera na znaczeniu. Obecnie operatorzy żądają stuprocentowej sprawności taboru i infrastruktury ponieważ awarie są kosztowne i powodują opóźnienia, co skutkuje niezadowoleniem pasażerów, klientów i kontrahentów. Spółki kolejowe coraz bardziej przenoszą odpowiedzialność za utrzymanie ruchu na producentów taboru kolejowego. W wyniku tego, zamówienia na nowe pociągi i lokomotywy są często łączone z kontraktami na długoterminowy serwis.

Siemens jest wiodącą firmą w branży kolejowej oferującą usługi z jednego źródła. Jest pierwszą firmą tego typu ze swoim własnym Centrum Analizy Danych znajdującym się w Monachium, które nieustannie zbiera i analizuje olbrzymie ilości danych na temat taborów kolejowych, torowisk i infrastruktury. Na podstawie uzyskanych wyników można przewidywać awarię i zlecać inspekcje lub naprawy techniczne do zakładów Siemensa oraz poszczególnych operatorów.Źródło: Siemens

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również